Gmina Przodkowo Wokół nas

Gmina Przodkowo. XXIII Biesiada Seniorów. Zaproszenia wysłano do 1230 osób. Skorzystajcie!

Po dwóch latach przerwy powraca „Przodkowska Biesiada dla Seniorów Gminy” – prawdopodobnie jedyne takie wydarzenie w regionie. Władze gminy, aby uhonorować najstarszych jej mieszkańców, zapraszają wszystkie osoby, które mają 65 lat z osobami towarzyszącymi, osoby samotne oraz Honorowych Dawców Krwi. Z poszczególnych sołectw dowiozą ich autobusy. Organizatorzy zapewniają, że zabawa będzie przednia.

„Przodkowska Biesiada’’ odbędzie się 3 grudnia w hali widowiskowo-sportowej. Rozpocznie się o godz. 11. Na tę godzinę wszyscy uczestnicy z poszczególnych miejscowości dowiezieni zostaną specjalnie podstawionymi autobusami /rozkład jazdy autobusów poniżej/. Zaproszenia na tegoroczną Biesiadę zaproszenia otrzymało 1230 osób. To kolejny rekord. Aby ich wszystkich pomieścić hala wypełni się rzędami stołów, aby każdy mógł zająć wygodne miejsce. Jak mówił nam wójt Andrzej Wyrzykowski, specjalny stół będzie przeznaczony dla tegorocznych jubilatów ,,Złotych Godów’’.

Dobra zabawa gwarantowana

Dla seniorów jak zwykle przygotowano mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Jak co roku będzie wyśmienity poczęstunek i możliwość skosztowania przysmaków kuchni regionalnej. Będzie okazja złożyć sobie życzenia świąteczne i przełamać się opłatkiem. Gwarantowane wspólne śpiewanie kolęd. Na seniorów będzie czekało wiele dodatkowych atrakcji.

Tradycyjnie zostały przygotowane dla nich paczki świąteczne. Urząd gminy zapewnia, że dla tych, którzy nie wezmą udziału w biesiadzie, zostaną one dostarczone.

Spotkanie seniorów potrwa do godziny 14.30.

D. Tryzna

Komentarze