Gmina Sierakowice Inwestycje

Gmina Sierakowice. Rozbudowa bazy szkolnej. Inwestycje w Mojuszu i Lisich Jamach zakończone i czekają na oficjalne otwarcie

Społeczność szkolna w tych dwóch miejscowościach ma powody do zadowolenia, bo w bieżącym roku szkolnym znacznie poprawią się warunki nauki. To za sprawą nowej sali gimnastycznej w szkole w Mojuszu i dobudowanego skrzydła w szkole w Lisach Jamach. Oba obiekty mają już pozwolenie na użytkowanie.

W gminie Sierakowice, szczycącej się od wielu lat najwyższym w kraju wskaźnikiem dzietności, przybywa dzieci. Stąd konieczność rozbudowy szkół. Gmina realizuje to zadanie posiłkując się środkami z programów rządowych. W roku ubiegłym dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych rozbudowano szkołę w Załakowie o nową salę gimnastyczną. Rozpoczęto również budowę kolejnej sali w szkole w Mojuszu. Wiosną br. przystąpiono również do budowy nowego skrzydła w Lisich Jamach. Na te dwie ostatnie gmina również pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w łącznej kwocie 3,8 mln zł.

Mojusz – oficjalne otwarcie 28 września

W lipcu nowa sala gimnastyczna przy szkole w Mojuszu była już gotowa. Jak informuje Tomasz Maszke, Kierownik Referatu ds. Unii Europejskiej, gmina jest już w posiadaniu pozwolenia na jej użytkowanie. Za tydzień nastąpi jej oficjalne otwarcie. W ramach inwestycji szkoła powiększyła się o salę gimnastyczną z zapleczem socjalno-sanitarnym i łącznikiem. Wykonano także nową infrastrukturę techniczną oraz wyposażono szkołę w instalację fotowoltaiczną o mocy 18 kWp. Inwestycja pochłonęła ponad 3,8 mln zł.

Za miesiąc chcą oficjalnie otworzyć

14 października oficjalnie zostanie odebrana rozbudowana część szkoły w Lisich Jamach. Nowe skrzydło szkoły składa się z trzech sal dydaktycznych, stołówki oraz pomieszczenia gospodarczego. Dodatkowo przebudowano szatnię na parterze oraz salę lekcyjną na istniejącym poddaszu szkoły. Koszt całkowity zadania wyniósł prawie 3 mln zł.

D. Tryzna

Komentarze