Gmina Sulęczyno Inwestycje

Gmina Sulęczyno. Kolejny krok przy inwestycji w Mściszewicach. Umowa z kartuskim DROMOSEM podpisana

1 kwietnia br. przedstawiciele gminy Sulęczyno i firmy DROMOS podpisali umowę dotyczącą przebudowy pięciu ulic w Mściszewicach. Wartość tej inwestycji to prawie 3,5 mln zł. Zadanie ma być zrealizowane do końca bieżącego roku.

W ubiegły piątek, w szkole w Mściszewicach miało miejsce ważne dla miejscowości wydarzenie. Chodzi o podpisanie umowy z Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym „DROMOS” Sp. z o.o. na gruntowne przebudowanie pięciu ważnych ulic na terenie wsi. Łączna długość modernizowanego odcinka to 1417,25 m.b. Stan ich nawierzchni od dłuższego czasu był bardzo zły. Stąd do urzędu gminy płynęły monity i prośby mieszkańców i sołtys Marii Stencel.

Projekt modernizacji tych ulic gmina skierowała do pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład’’. Udało jej się pozyskać dofinansowanie w wysokości 2,96 mln zł. Było to prawie 95 proc. wartości inwestycji wycenionej przez gminę na 3,16 mln zł. Jednak ogłoszony przetarg na wyłonienie jej wykonawcy dał oferty wyższe. Gmina wybrała kartuski DROMOS, który zaoferował 3,49 mln zł. Radni podjęli decyzję o dołożeniu brakującej kwoty z budżetu. Stąd dofinansowanie z ,,Polskiego Ładu’’ stanowi teraz 84,76 proc. wartości robót budowlanych.

Uczestnicy wydarzenia

W podpisaniu umowy uczestniczyli przedstawiciele samorządu z wójtem Bernardem Gruczą i przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Glinieckim. Urząd gminy reprezentowali sekretarz Dorota Goitowska, skarbnik Paweł Trzebiatowski i Edmund Wilkowski z Referatu Zamówień Publicznych. Firmę DROMOS reprezentował prezes zarządu Henryk Pietras. Obecni byli również dyrektor szkoły Renata Węsierska, dh Andrzej Roda prezes OSP Sulęczyno i wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP oraz sołtys i zarazem radna Maria Stencel. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Fot. Nadesłane

Komentarze