Wokół nas

Gmina Żukowo. Huczna zabawa dla dzieci i całych rodzin

W niedzielę stolicą dzieci było Żukowo Tłumy ludzi uczestniczyły w niezwykle radosnym, kolorowym i pełnym atrakcji festynie, jaki odbył się w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie, z okazji Dnia Dziecka. Bogaty i ciekawy program przyciągnął rodziny z dziećmi nawet z ościennych powiatów.

O program imprezy, moc atrakcji i nietuzinkowe animacje, po raz piaty już zadbała firma Auto-Miras, która obok Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie, festyn zorganizowała. Wśród beztroskich zabaw, figli, radosnych uniesień i konkursów, zadbano o szlachetną stronę emocji, zbierając pieniądze na kosztowną operację w Londynie, dla ciężko chorego 8-letniego Marcinka, któremu polskie ośrodki medyczne nie są w stanie pomóc.

Konkursy i koncerty

Każdy kto wpłacił datek, mógł podpisać się na samochodzie. Firma Auto-Miras postanowiła też połączyć beztroską zabawę z pożyteczną edukacją najmłodszych, organizując m.in. konkurs z zagadnień ruchu drogowego. Dzieci mogły ponadto oddawać się fantazji przy malowaniu karoserii najprawdziwszego samochodu. Zadziwiały ogromne kolejki młodych ludzi czekających na możliwość zrobienia selfie ze swoim ulubionym tiktokerem. Do nich też przede wszystkim była skierowana oferta muzyczna.Na scenie prezentowali się różni wokaliści, którzy podrywali publiczność i wprowadzali atmosferę zabawy. Wystąpiła m.in. Magdalena Bereda, która znana jest bardziej publiczności internetowej. Zagrała też kapela Felivers z Sochaczewa.

Strongmani i Auto-Miras

W innym miejscu o Puchar Burmistrza rywalizowali strongmani. Tutaj zwycięzcą okazał duet kościersko-łowicki Sławomir Toczek i Konrad Karawat. Firma Auto-Miras przygotowała cenne nagrody dla zwycięzców konkursów w piątych już Rodzinnych Mistrzostwach. Można było wygrać samochód klasy premium… na weekend, rowery, weekendowy pobyt w hotelu Niedźwiadek we Wdzydzach czy vouchery na usługi w firmie.

-Od pięciu lat wspólnie z gminą i burmistrzem organizujemy to przedsięwzięcie.Współpraca układa się nam doskonale.Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym ,którzy przyczynili się do tego że ten festyn tak pięknie wypadł.Cieszę się bardzo z wysokiej frekwencji-z emocją w głosie mówił na zakończenie Mirosław Makurat właściciel firm z grupy Auto-Miras.

Podziękowania burmistrza

W występach estradowych prezentowali się także wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie, zbierając burzę zasłużonych owacji. Sporo śmiechu i zabawy było w czasie konkursu dla najmłodszych na najpiękniejsze przebranie. Sukcesem festynu była radość dzieci i zadowolenie rodziców. Widać było na twarzach uczestników radosną energię, frajdę i satysfakcję z uczestnictwa w imprezie. -Chciałbym podziękować organizatorom tego festynu.Można powiedzieć że do jego powstania napłynęły siły z trzech stron.Ciągle jeszcze trwa liczenie ,ilu nas tu jest.Ja myślę że w tą niedzielę ,stolicą dzieci w kartuskim jest Żukowo- podsumowywał festyn burmistrz Wojciech Kankowski

BM+TD

Komentarze