Gmina Karsin Konkursy Szkolnictwo

Karsin. Wojtek Wojak wśród wybitnych uczniów z Pomorza

17 kwietnia w budynku Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się Wojewódzka Gala Wręczenia Zaświadczeń Laureatom Konkursów Przedmiotowych. Jej uczestnikiem był Wojtek Wojak ze Szkoły Podstawowej w Karsinie.

W tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty wzięło udział 25,3 tys. uczniów z 454 szkół podstawowych województwa. Po przeprowadzonym etapie wojewódzkim tych konkursów zostało wyłonionych 133 laureatów. W zdecydowanej większości są to uczniowie szkół podstawowych z terenu Aglomeracji Trójmiejskiej. Tylko niewielki procent to uczniowie szkół gminnych.

17 kwietnia oni oraz 230 finalistów tych konkursów, ich rodzice i nauczyciele wzięli udział w uroczystej gali wręczenia nagród. Pomorska Kurator Małgorzata Bielang gratulując dyrektorom, nauczycielom, rodzicom i przede wszystkim uczniom zacytowała słowa Stanisława Staszica: „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.”

Jako jeden z nielicznych

W tym gronie wybitnych uczniów znalazł się Wojtek Wojak ze Szkoły Podstawowej w Karsinie. Po pierwsze został on Laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Historii. Po drugie został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, osiągając wysokim wynik 86%. Do konkursów przygotowywali go nauczyciele Hieronim Kucharski oraz Piotr Czarnowski.

Nad/opr.D.Tryzna

Fot. Na zdjęciu Wojtek wraz z Pomorską Kurator Oświaty Małgorzatą Bielang.

Komentarze