Gmina Karsin Wokół nas

Karsin. Wybory w miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich. Irena Knitter na czele nowego zarządu

Wybory do władz KGW odbyły się w ubiegłą niedzielę 19 listopada. Były konieczne, gdyż dotychczasowi członkowie zarządu złożyli rezygnacje. Przyniosły nowy zarząd, który poprowadzi dalej stowarzyszenie, które działa już 56 lat.

W gminie Karsin na dzień dzisiejszy zarejestrowanych jest pięć Kół Gospodyń Wiejskich. To w Karsinie jest jednym z najdłużej działających stowarzyszeń. Założone zostało w 1967 roku. W ostatnich latach kierował nim zarząd w składzie: Elżbieta Hering, Anna Narloch Maria Wanta i Jadwiga Dobek. Niestety, z racji wieku wszystkie one w ostatnim czasie złożyły rezygnacje ze swoich funkcji. Warto tu dodać, że J. Dobek, która była skarbnikiem, pełniła tę funkcję nieprzerwanie przez 56 lat. Konieczne były wybory.

Nowe władze stowarzyszenia

Wybory odbyły się 19 listopada. Gościł na nich wójt gminy Roman Brunke. Była to okazała do złożenia podziękowań członkom ustępującego zarządu za ich wieloletnią społeczną. Włodarz gminy wręczył paniom z tej okazji kwiaty i upominki.

Nowy zarząd ukonstytuował się w następującym składzie: Przewodnicząca Irena Knitter, Zastępca Maria Wanta i Maria Wargocka, skarbnik Elżbieta Hering oraz członek Henryka Weltrowska. Najważniejszymi zadaniem dla nowego zarządu na najbliższy czas jest dopełnienie formalności rejestracyjnych, tak by z początkiem przyszłego roku móc aplikować o środki zewnętrzne na działalność Koła. Planowane są również spotkania promocyjne związane z pozyskaniem nowych członków Koła.

Nad/opr.red

Komentarze