Gmina Kościerzyna Inwestycje Samorząd

Kościerzyna/Skorzewo. Budowa linii transportu rowerowego. Za miesiąc ścieżka powinna być gotowa

Już widać jak będzie przebiegać ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Skorzewo z miastem. Jej część biegnąca poza terenem zabudowanym jest już gotowa na położenie asfaltu. Intensywne prace toczą się w samym Skorzewie i na wybudowaniach Kościerzyny. Zgodnie z planami, jej zakończenie przewidziano na 20 grudnia.

Inwestycję realizuje gmina Kościerzyna, która na jej realizację otrzymała znaczne środki od samorządu województwa. Jej realizacja na początku natrafiła na dużo przeszkód różnej natury. Kiedy wreszcie przystąpiono do prac, okazało się że będzie brakować środków i tylko dodatkowa pomoc w wysokości 3,09 mln zł pozwoliła zamknąć jej budżet. Przetarg na realizację prac wygrały firmy Szelbruk z Sierakowic i Dromos z Kartuz.

Aby zdążyć zakończyć inwestycję w tym dość wymagającym terminie, gmina Kościerzyna podzieliła LTR Skorzewo o długości 3,57 km na dwie części: 2,14 km – Skorzewo oraz 1,43 km – Kościerzyna Wybudowanie. Szerokość ścieżki będzie oscylowała między 2,55 m do 3,2 m.

Zaawansowanie prac

Na miesiąc przed zaplanowanym terminem zakończenia jej odcinek biegnący poza terenami zabudowanymi jest wykorytowany i ma wykonany podkład pod wylewkę. Do wykonania zostały tylko krótkie odcinki na skrzyżowaniach ścieżki z drogami i wjazdem na stację paliw przed Skorzewem. Powoli dobiegają końca prace na terenie zabudowanym kościerskich wybudowań, które wymagały znacznych robót ziemnych z racji dużych spadków terenu. Kończy się również korytowanie na odcinku biegnącym przez Skorzewo. Tu też koniecznie było wykonanie wielkiej ilości prac ziemnych z racji usunięcia dużej skarpy.

Całkowity koszt inwestycji to 6,24 mln zł.  

D. Tryzna

Komentarze