Inwestycje Powiat kartuski

Kartuzy. Przebudowa byłego sądu. Rok temu podpisano umowę, a dziś inwestycja już zakończona

Minął rok jak przedstawiciele starostwa kartuskiego i firmy ELWOZ złożyli podpisy pod umową na wykonanie tej inwestycji. Po dwunastu miesiącach budynek odzyskał swój dawny wygląd, a teren wokół niego też zmienił się znacząco. ELWOZ wywiązał się z zadania wzorowo.

Inwestycja ruszała w trudnym czasie dla wszystkich, a dla budowlańców w szczególności, bo nikt nie wiedział, jakie będą ceny materiałów w związku z rozpoczętą dwa miesiące wcześniej wojną na Ukrainie. W dniu podpisania umowy Adam Julke, prezes zarządu ELWOZ pytany, czy zdążą z inwestycją, był niezwykle oszczędny w słowach.

Zadanie było o tyle trudne, że budynek jest pod opieką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zadanie warte 11,6 mln zł dotyczyło nie tylko jego całkowitego remontu, ale również rozbudowy na poziomie parteru. Chodziło o stworzenie dodatkowego pomieszczenia na archiwa dla geodezji. W ramach inwestycji zielony skwer z fontanną, który funkcjonował obok przekształcony został na parking. Budynek został też podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

18 maja oficjalne otwarcie

Budynek starostwa odzyskał swój dawny blask. Wykonawca zadbał o najmniejsze szczegóły. Zmieniło się jego otoczenie, nawet chodniki wokół są nowe. ELWOZ swoje prace zakończył miesiąc przed terminem. Jak powiedział starosta Bogdan Łapa, budynek przeszedł pozytywnie wszystkie odbiory. Na 18 maja zostało zaplanowane uroczyste jego otwarcie.

Od 1 czerwca starostwo w nowej siedzibie

W najbliższym czasie zacznie się wyposażanie nowej siedziby starostwa. Jak mówi starosta, w ciągu trzech tygodni mają przyjść meble a później będą przenoszone poszczególne wydziały. 1 czerwca nowa siedziba starostwa ma otworzyć się na petentów. Przed tą datą wszystkie wydziały starostwa, które do tej pory miały swoje lokum w budynkach prywatnych będą już w nowej siedzibie.

D. Tryzna

Komentarze