Konkursy Kultura

„Kaszubianki” na podium

„Kaszubianki” na podium

W tegorocznej spartakiadzie KGW w Chmielnie wystąpiły dwa koła z gminy Stężyca. Znane wszystkim KGW z Kamienicy Szlacheckiej i ich sąsiadki z KGW Sikorzyno. Obie „ekipy” mogą występ zaliczyć do udanych.

„Kaszubianki” to doświadczone koło które wiele razy brało udział i wygrywało w konkursach organizowanych dla KGW, najpierw przez samorząd pomorski a później przez PODR. Zwyciężały na różnych etapach tych konkursów. Stąd konkurencje bloku kulturalno-artystycznego nie sprawiały im żadnych trudności. W „Tańcach Świata” zaprezentowały się w pięknych sukniach rodem z Hiszpanii i pokazały flamenco. To dało im I miejsce. Podobnie było w piosence promującej koło. Natomiast w innej konkurencji tego bloku – tablicy prezentującej dobre praktyki lepsze były ich koleżanki z Sikorzyna.

Ostateczne wyniki

W konkurencjach sportowo-rekreacyjnych drugiego bloku spartakiady stężyckie KGW też dobrze się zaprezentowały. „Kaszubianki” najszybciej pokonały slalom w taczce. Za to panie z Sikorzyna celniej rzucały. Ostatecznie kiedy komisja konkursowa podliczyła punktację okazało się że KGW Kamienica Szlachecka zdobyła 109 punktów i zajęła III miejsce w ogólnej punktacji. Do nagród w postaci sprzętu AGD, który otrzymały wszystkie koła doszła jeszcze specjalna nagroda od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. KGW Sikorzyno w ogólnej punktacji zdobyło 80 punktów i zajęło XIII miejsce.

D. Tryzna

Emilia Banaś z KGW Sikorzyno

Jesteśmy tu po raz pierwszy i jest bardzo ciepło, ale ogólnie jest bardzo sympatycznie.  Wszystkie konkurencje są łatwe oprócz tej z liną w sumie.  Jest to raczej męska konkurencja, ale inni biorą przeciąganie liny bardzo na poważnie.

Komentarze