Gmina Przodkowo Powiat kartuski

Kolejny odcinek ul. Wrzosowej wyłożony płytami

Tegoroczny plan modernizacji dróg gminnych jest bardzo ambitny. Oprócz inwestycji, które będą wykonane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dochodzi jeszcze projekt na którego dofinansowanie uzyskano z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Jak informuje Urząd Gminy, w ubiegłym tygodniu zakończone zostały prace  przy modernizacji ulicy Wrzosowej w Brzezinach,. To główna ulica w tej miejscowości prowadząca wprost do drogi powiatowej. Wzdłuż niej w ostatnich latach zostało wybudowanych wiele nowych domów. Ulica na całej długości jest utwardzona płytami yomb. Najczęściej ma ona szerokość trzech płyt, co nie zapewnia mimo wszystko odpowiednich standardów bezpieczeństwa, przystających do wymogów naszych czasów.

Parametry drogi

Wyremontowano odcinek drogi o długości 214 metrów bieżących. Powierzchnia płyt to 856 metrów kw. Po obu stronach wykonano pobocza o szerokości 0,5 metra z  gruzu betonowego. Modernizację drogi wykonała firma „Okrój” Zdzisława Okrój z Barwiku. Koszt zadania wyniósł prawie 81 tys. zł. Prawie 40 tys. zł gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych zarządzanego przez samorząd województwa.

Jeszcze więcej z FDS

Warto przypomnieć, że wcześniej gmina Przodkowo wyremontowała aż dziewięć odcinków dróg na terenie gminy, dzięki rekordowemu dofinansowaniu w ramach FDS, wynoszącemu prawie 14 mln zł. Jedną z takich dróg jest odcinek z Hop do Pomieczyńskiej Huty. Kolejna inwestycja to odcinek z Pomieczyna do Barwiku. Przebudowy doczekała się ul. Kaszubska wiodąca przez Rąb. W Przodkowie z kolei przebudowano ul. Dolną, w Warzenku modernizacji poddano ulicę Wrzosową, natomiast w Czeczewie ul. Wspólną.

DT+BM

Komentarze