Wokół nas

Kościerzyna. „Civitas Christiana” tym razem na sportowo

Katolicko-sportowy „klub” pomocy potrzebującym

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, piłkarki ręczne I-ligowego KS Kościerzyna, z entuzjazmem włączyły się w akcję stale organizowaną przez kościerski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, pomocy osobom najbardziej potrzebującym.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, oprócz obrony prawa do życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, pielęgnowania kultury narodowej i realizowania misji kościoła w łączności z duchowieństwem w świetle wartości i zasad katolickiej nauki społecznej, ma w swych założeniach także dbałość o zapewnienie godnych warunków życia człowieka. W tym celu członkowie stowarzyszenia organizują cykliczne akcje charytatywne, których beneficjentami są osoby, które z różnych względów nie radzą sobie z realiami codziennego funkcjonowania na godnym poziomie. Jak informuje nas przewodniczący kościerskiego oddziału „Civitas Christiana” i jednocześnie prezes KS Kościerzyna Mirosław Kaliński, w kościerskich sklepach stowarzyszenie zorganizowało zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących. W zbiórce która miała miejsce w miniony piątek i sobotę, uczestniczyły wszystkie zawodniczki I-ligowego klubu piłki ręcznej KS Kościerzyna wraz z ich trenerem Dariuszem Męczykowskim.

Zaproszenie na wigilię

Kościerskie szczypiornistki ochoczo wspomogły wolontariuszy zbierających żywność i zachęcały klientów kościerskich sklepów do wkładania do przygotowanych koszy, żywności dla osób samotnych, wykluczonych i ubogich.

– Zebrana żywność przeznaczona będzie na paczki dla potrzebujących, część będzie wykorzystana na przygotowanie wigilii dla osób które będą chciały w niej uczestniczyć. Wigilia ta odbędzie się 21 grudnia o godz. 13 w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie – powiedział Mirosław Kaliński. Na wigilię zapraszamy osoby samotne, potrzebujące, bezdomne i rodziny wielodzietne – dodał M. Kaliński.

BM

Komentarze