Konkursy Powiat kościerski Samorząd Szkolnictwo

Kościerzyna. Finał konkursu „Biznesplan Juniora VI”. Nagrodzili najbardziej kreatywne projekty

17 listopada w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 miała miejsce gala konkursu, ogłoszonego przez Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie. Wśród reprezentantów czołowych firm z powiatu, które podjęły się sponsorowania nagród, nagrodzeni zostali uczniowie powiatowych szkół którzy przedstawili najciekawsze pomysły na biznes.

Konkursu został zorganizowany przez kościerski PUP w ramach obchodów Pomorskich Dni Przedsiębiorczości. Dotyczył szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat kościerski. Jego celem było zachęcenie młodzieży do kreatywnego myślenia – mieli przygotować oryginalny biznesplan. Prace oceniało jury, na którego czele stanął Mirosław Ginter, były dyrektor PUP w Kościerzynie. Galę poprowadził Tomasz Szala z wydziału promocji, kultury, zarządzania informacją starostwa.

Zwycięzcy konkursu

Miejsce czwarte jury przyznało Justynie Spręgiel z PZS nr 3 za projekt związany ze zdrowiem i urodą. Z rąk Ryszarda Burandta, wiceprezesa firmy Kruszywa Polskie SA otrzymała czek na 900 zł. Miejsce trzecie zajęli Krystian Lepak i Fabian Pawłowski z PZS nr 2. Ich projekt był nader odważny i wybiegał daleko w przyszłość. Przedstawiciele sponsora: firmy Repiński Sp. z o.o. – Ewelina Młyńska i Leszek Wroński wręczyli uczniom czek na 1200 zł. Zespół z PZS nr 1 w składzie: Anna Kamińska, Dominika Kiszewska i Daria Chrzcińska zajął drugie miejsce z pomysłem na Biuro Turystyczne „Kaszebe Welcome To”. Został on nagrodzony czekiem w wysokości 1500 zł, który zasponsorowała firma Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński. Zwycięzcami konkursu zostali Marcel Jarosiewicz i Aleksander Sowa z kościerskiego LO.

– Do udziału w konkursie zachęciła nasza nauczycielka przedsiębiorczości. Koncepcja biznesu zrodziła się pod wpływem przebytych wcześniej szkoleń. Takiego zaproponowanego przez nas rodzaju działalności nie ma jeszcze w naszej okolicy, słynącej z pięknych jezior, obszarów leśnych, czyli terenów idealnych na survival. A cieszy się on coraz większym zainteresowaniem, bo teraz spędzamy mnóstwo czasu przy komputerze, przy technice, stąd przebywanie z naturą jest odskocznią i pozwala przezwyciężyć stres – mówią zwycięzcy.

Ich pomysł został nagrodzony kwotą 1950 zł, którą wręczyli starosta Alicja Żurawska i dyrektor PUP Seweryn Jereczek.

– Jesteście kreatywni i przygotowani wręcz do XXII wieku, bo jeden z projektów jest z jednej strony zatrważający dla naszego pokolenia, a z drugiej strony mamy świadomość, że właśnie w tym kierunku idzie przyszłość. Wierzę, że część tych projektów będziecie mieli możliwość wdrożyć w swoje życie i rozpocząć te pierwsze biznesy – komentowała wyniki konkursu starosta A. Żurawska.

D. Tryzna

Komentarze