Miasto Kościerzyna Samorząd

Kościerzyna. Z ostatniej sesji. Mateusz Kliniewski nowym radnym

Podczas sesji Rady Miejskiej z 3 marca został uzupełniony skład rady. Zaprzysiężony został nowy radny Mateusz Kliniewski, reprezentant komitetu wyborczego wyborców ,,Kościerzyna na plus”.

Sesja odbywała się w sposób zdalny. Nie przeszkodziło to Mateuszowi Kliniewskiemu złożyć rotę przysięgi. Wcześniej przewodnicząca rady Helena Kaszubowska-Nitz poinformowała, że 25 lutego br. Komisarz Wyborczy w Słupsku wydał postanowienie w sprawie obsadzenia mandatu radnego rady miasta Kościerzyna. Na mocy tego postanowienia mandat objął Pan Mateusz Kliniewski, kandydat komitetu wyborczego wyborców ,,Kościerzyna na plus”.

Nowemu radnemu gratulujemy.

Red.

Mateusz Kliniewski jest 32-letnim inżynierem, który ukończył Politechnikę Gdańską na kierunku Oceanotechnika i Okrętownictwo. Od 2013 roku żyje w szczęśliwym związku małżeńskim. Wspólnie z żoną wychowuje pięcioletniego syna Leona. Karierę zawodową zaczynał w dużej spółce kapitałowej, jako Specjalista ds. Kontroli Jakości, gdzie z czasem objął stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. Systemów Zarządzania. Następnie został  inżynierem w firmie produkującej urządzenia hydrauliczne oraz systemy pomocnicze dedykowane dla generatorów i turbin parowych, oraz gazowych przeznaczonych na elektrownie. Od 2018 roku jest członkiem komitetu wyborczego wyborców ,,Kościerzyna na plus”.

Wolny czas stara się spędzać aktywnie jeżdżąc na rowerze z rodziną, biegając, bądź grając w piłkę nożną, której jest pasjonatem od dzieciństwa. Przez wiele lat był również zawodnikiem juniorskich drużyn klubu Kaszubia Kościerzyna.

Sam siebie opisuje, jako osobę ambitną i otwartą na nowe wyzwania. W stosunku do ludzi jest przede wszystkim lojalny i tę cechę najbardziej ceni u drugiego człowieka. Jest człowiekiem, który nie potrafi stać w miejscu i ma potrzebę nieustannego rozwoju. Właśnie ta cecha doprowadziła go do tego, że 25 lutego br. został obsadzony na stanowisku radnego Miasta Kościerzyna.

Komentarze