Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. 3. Runda Klubowego Pucharu Polski. Sztafeta kobiet KS Aqua Sport najlepsza w kraju

Bardzo dużym sukcesem zakończyły się zawody w Chodzieży dla ekipy KS Aqua Sport. Po raz pierwszy w historii klub wywalczył złote medale w sztafecie kobiet, a dokonały tego dziewczęta: Anna Tarnowska, Anna Szybalska, Zuzanna Peek i Marcelina Bławat. Sukces jest tym bardziej okazały, że w nastolatki rywalizowały z seniorkami.

Indywidualnie bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Peek, wygrywając wyścigi na dwóch dystansach i plasując się na drugiej pozycji w monopłetwie, ustanawiając nowy rekord klubu 9,87 s.

W kategorii wiekowej 14-15 lat najlepiej wypadła Anna Szybalska, która zwyciężyła na dystansie 400 SF. Dodatkowo zdobyła dwa razy srebrny medal w wyścigu, jednak dużo radości sprawił jej medal brązowy na dystansie 100 BF, ponieważ ustanowiła kolejny rekord klubu. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Tarnowska, która zdobyła trzy brązowe medale.

W kategorii 16-17 lat brązowy medal zdobyła Klaudia Bida.

Wśród chłopców srebrny medal zdobył Filip Komar, natomiast dwa krążki wywalczył Arkadiusz Sędzicki. Wśród najmłodszych chłopców najlepiej spisał się Konstanty Tarnowski, który wywalczył trzy brązowe krążki. Swój pierwszy medal na takich zawodach zdobył Tomasz Kupc, który ukończył wyścig na trzecim miejscu.