Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Kościerzacy zdobyli u siebie sześć medali

W sobotę 20 listopada na kościerskim basenie Aqua Centrum najlepsze zawodniczki i zawodnicy w kraju zmierzyli się w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Po raz pierwszy Kościerzyna była miejscem organizacji zawodów na szczeblu ogólnokrajowym. O możliwości organizacji zawodów zadecydowała wysoka pozycja Kaszubskie WOPR w rankingu ogólnopolskim.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 120 reprezentantów z jedenastu drużyn z całego kraju, którzy zmierzyli się w czterech konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Wśród nich dziewiętnastoosobowa ekipa Kaszubskiego WOPR prowadzona przez trenera Michała Zaracha.

Zawody były na wysokim poziomie, czego dowodem jest kilka rekordów Polski osiągniętych na rocznych dystansach.

Osiągnięcia kościerskich zawodników

Kaszubski WOPR reprezentowało dziewiętnastu zawodników. Największe osiągnięcia zdobyła Maria Schutz. Zdobyła złoto w dwóch konkurencjach. Dwukrotnie na trzecim miejscu sklasyfikowany został Kacper Brandt. Ponadto brązowe medale powędrowały również do Darii Fredy i Magdaleny Majewskiej. Pozostali członkowie również sklasyfikowani byli w pierwszych dziesiątkach.

Na sam koniec bardzo dobrze wypadła sztafeta dziewcząt w kategorii OPEN. Team w składzie Iga Góralczyk, Magdalena Majewska, Daria Freda i Maria Schutz zajął ostatecznie czwarte miejsce.

W podsumowaniu należy stwierdzić, że zawody były należycie zorganizowane, co potwierdził nawet trener reprezentacji Polski – Sławomir Juszkiewicz ze Szczecina. Kolejne zawody w Kościerzynie odbędą się 11 i 12 grudnia. Będą to XIII Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym.

Nad/opr.red

Komentarze