Gmina Chmielno Gmina Kartuzy Gmina Somonino

Powiat kartuski. Nagrodzeni za przyrost szczepień. 1,75 mln zł dla Chmielna, Kartuz i Somonina

Najwięcej z tej puli trafi do gminy Chmielno. Pół miliona otrzymają Kartuzy. A reszta trafi do gminy Somonino. To na ich terenie odnotowano największy poziom zaszczepień mieszkańców między początkiem sierpnia a końcem października.

Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, konkurs ,,Rosnąca odporność” miał na celu utrwalenie i promocję samorządowych działań profrekwencyjnych w obszarze Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19. Nagradzał on ten gminy, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców.

Zaznaczono, że m.in. w powiatach z więcej niż czterema gminami, gminie znajdującej się na najwyższym miejscu w rankingu przysługuje nagroda w wysokości miliona złotych, na drugim miejscu w rankingu przysługuje nagroda w wysokości 500 tys. zł, na trzecim miejscu w rankingu przysługuje nagroda w wysokości 250 tys. zł.

Trzy gminy z najlepszymi wynikami

W powiecie kartuskim trzy gminy otrzymały nagrody. Najwyższą, w kwocie 1 mln zł przyznano gminie Chmielno. To właśnie tutaj poziom zaszczepienia wyniósł ponad 8,3. Pół miliona złotych przysługuje gminie Kartuzy, która wskaźnik sięgnął prawie 7,7. Na trzecim miejscu w naszym powiecie znalazła się gmina Somonino z wynikiem 7,55. Dzięki temu otrzyma nagrodę w postaci 250 tys. zł. 

Samorządy te mają czas tylko do 17 listopada, aby zgłosić się po odbiór nagrody do wojewody. Pieniądze te mogą przeznaczyć na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem Covid-19. 

Red.

Komentarze