Gmina Nowa Karczma Miasto Kościerzyna Sport Wokół nas

Pływanie. Puchar Świata w Pływaniu w Płetwach. Udany debiut zawodników KS Aqua Sport

Siedmioro zawodników KS Aqua Sport wystartowało po raz pierwszy w zawodach międzynarodowych. Okazją do takiego startu był Klubowy Puchar Świata w Pływaniu w Płetwach, który odbył się na Litwie.

KS Aqua Sport po raz pierwszy brał udział w takich zawodach i nie obyło się bez niespodzianek i zarówno trener, jak i sami zawodnicy zdobyli worek doświadczeń. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe – junior do 17 lat i OPEN – 18 lat i więcej. Zawodnicy kościerskiego klubu są w wieku 14-17 lat, więc startowali tylko w kategorii junior i to w większości ze starszymi rywalami z innych państw.

Wysokie wyniki i prawie podium

Pomimo faktu, że zawodnicy startowali pierwszy raz na zawodach międzynarodowych to pokazali się naprawdę z bardzo dobrej strony, a miejsca w pierwszej dziesiątce w poszczególnych konkurencjach najlepiej tego dowodzą. Największym sukcesem może pochwalić się zaledwie 14-letni Filip Komar z Nowej Karczmy, który ustanawiając nowy rekord życiowy, zajął czwarte miejsce. Na tym samym dystansie 15-letnia Anna Szybalska, wyrównując swój rekord życiowy, ukończyła na dziesiątym. F. Komar również bardzo dobrze popłynął w wyścigu na, gdzie uplasował się na dziesiątym miejscu. Na tym samym dystansie dziewiąty wynik uzyskała Daria Freda.

Sztafeta w składzie D. Freda, A. Szybalska, Jan Marchewicz i F. Komar zajęła szóste miejsce.

– Wszyscy zawodnicy zdobyli nieocenione doświadczenia na zawodach, co z pewnością wpłynie na lepszą dyscyplinę na zawodach w przyszłości. Teraz zawodnicy koncentrować się będą na ratownictwie wodnym, ponieważ w dniach 28 maja i 18 czerwca wystartują w Pomorskiej Lidze, a w dniach 23-24 czerwca rywalizować będą na Mistrzostwach Polski w Poznaniu – mówi trener Michał Zarach.

Klub nadal poszukuje sponsorów chcących zaangażować się w rozwój sportu w Kościerzynie, a szczególnie w propagowanie pływania wśród dzieci i młodzieży. Jak zaznacza trener, już w przyszłym roku klub stawia sobie za cel wprowadzenie pierwszego zawodnika, a może zawodników do reprezentacji kraju. Niestety wiąże się to z udziałem tych zawodników w zawodach rangi krajowej i wyjazdami często na drugi koniec Polski. Klub również zaprasza chętne osoby do rozpoczęcia treningów i dołączenia do grupy zawodników.