Konkursy Powiat kartuski

Powiat kartuski. Bursztynowy Katamaran dla kartuskiej rady NGO

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym organizacjom trzeciego sektora 1994 roku. To docenienie jej roli  w dzieje pobudzania do aktywności tego sektora w powiecie kartuskim, który jest tu liderem na tle Pomorskiego.

Od ponad ćwierć wieku Bursztynowy Mieczyk to wyróżnienie przyznawane organizacjom pozarządowym oraz stowarzyszeniom. To prestiżowa nagroda przyznawana najaktywniejszym i najprężniej działającym organizacjom, które swoja pracą w sposób szczególny wpływają na lokalne środowisko i społeczność. 

Tegoroczna gala z uwagi na panująca sytuację w kraju odbyła się online. Wśród jej laureatów znalazła się Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego wyróżniona Bursztynowym Katamaranem przez Pomorską Radę Organizacji Pozarządowych oraz Pomorską Radę Działalności Pożytku Publicznego. 

W imieniu Rady glos zabrał jej przewodniczący Mariusz Florczyk. Podziękował za wyróżnienie i zaznaczył, że to efekt wspólnej pracy, całej Rady i zaangażowania jej poszczególnych członków. Dedykował wyróżnienie wszystkim organizacjom i stowarzyszeniom działającym na terenie powiatu kartuskiego. Ich liczba wskazuje, że powiat jest liderem, jeśli chodzi o działalność trzeciego sektora  w całym województwie Pomorskim.

Są one bardzo aktywne. Niestety, w tym roku Covid-19 uniemożliwił pokazanie tego. Przewodniczący Rady ubolewał, że przez pandemię nie można było  w tym roku zorganizować Festiwalu „Ludzie dla ludzi”, który jest wizytówką trzeciego sektora  w kartuskim. Nie odbędzie się również tardycjne spotkanie wigilijne dla mieszkańców powiatu. Odbywała się ona zawsze na kartuskim rynku, gdzie wzorem np. Krakowa potrzebujący mogli skorzystać m.in. z poczęstunku wigilijnego przyrządzonego przez organizacje pozarządowe.

M. Florczyk stojący a czele kartuskiej Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego dedykował otrzymane wyróżnienie samorządom z powiatu bez zaangażowania, których trzeci sektor nie rozwijałyby się tak pięknie, jak obecnie.

 Mariusz Florczyk przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego

Ja jestem ogromnie wzruszony, o ten katamaran, który trzy lata płynął po morzach i oceanach i jak już dopłynął to do powiatu kartuskiego. To bardzo przyjemnie uczucie. Ale bardzo dobrze Państwo wiecie, że Rada to nie tylko przewodniczący. Ja się bardzo cieszę, że mam oddanych sprawie członków Rady, którzy wspólnie pracowali na to wyróżnienie. Odbierając to podziękowanie dla Rady trzeba podkreślić, że jest ona tylko spoiwem, które ma łączyć przez współpracę samorząd, organizacje, a przede wszystkim mieszkańców. To uważam za najważniejsze.

Komentarze