Powiat kartuski Samorząd

Powiat kartuski. Parafia w Szymbarku i kartuska Kolegiata z dotacją

20 kwietnia starosta Bogdan Łapa oraz członek zarządu Iwona Formela podpisali umowy na udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze powiatu kartuskiego.

Pierwsza umowa na kwotę 95 tys. zł została podpisana z parafią pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku na wymianę szklenia witrażowego w oknach po obu stronach nawy kościoła na kondygnacji empor, a także na klatkach schodowych.

Druga umowa opiewała na kwotę 105 tys. zł i została podpisana z parafią pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach na wymianę pokrycia połaci dachowej budynku mieszkalnego wraz z robotami towarzyszącymi przy ul. Klasztornej 12 w Kartuzach.

– Powiat kartuski od lat otacza zabytki szczególną opieką przyznając dotacje na wspieranie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych. Troszczymy się zarówno o wygląd zabytkowych obiektów, jak i poprawę ich stanu technicznego – podkreśla starosta Bogdan Łapa.

SP/opr.red

Fot. Starostwo Powiatowe w Kartuzach.
Fot. Starostwo Powiatowe w Kartuzach.

Komentarze