Na sygnale Powiat kartuski

Powiat kartuski. Podsumowanie działań „Prędkość”. Wystawili prawie osiemdziesiąt mandatów

Od piątku do niedzieli w całym województwie pomorskim prowadzone były działania pn. „Prędkość”. Jak pokazują policyjne statystyki, niestety w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest właśnie nadmierna prędkość, stąd decyzja o przeprowadzeniu akcji.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

– Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego – podkreślają funkcjonariusze.

Efekty weekendowej akcji

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu videorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości. Jak podaje rzecznik komendy w Kartuzach st. post Aldona Domaszk, łącznie skontrolowano 161 pojazdów. Policjanci ujawnili 79 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Czterech kierujących nie korzystało także w trakcie jazdy z pasów bezpieczeństwa. 

Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze. Również do kierowców – zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia – a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nad/opr.red

Komentarze