Powiat kartuski Samorząd

Powiat kartuski. Prawie 3,1 mln zł dla gmin powiatu. Pokaźne czeki w programie „Cyfrowa gmina”

Rozstrzygnięto pierwszą rundę programu „Cyfrowa gmina” w ramach którego jednostki samorządu terytorialnego mogły ubiegać się o granty na wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.  Łącznie gminy z powiatu kartuskiego otrzymały prawie 3,1 mln zł z ponad 26,5 mln zł, jakie trafiły do wszystkich gmin pomorskich.

W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczystość w której uczestniczył wojewoda pomorski Dariusz Drelich, sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marcin Horała, poseł Kazimierz Smoliński oraz rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde. Zaproszeni przedstawiciele samorządów gminnych odebrali od przedstawicieli rządu czeki na realizację wnioskowanych zadań.

Ponad 1 mln zł dla gminy Kartuzy

„Cyfrowa Gmina” to program skierowany do wszystkich gmin w Polsce. Wysokość wsparcia zależna jest od liczby mieszkańców gminy i wskaźnika podatkowego G (wskaźnik G określa się dzieląc kwotę dochodów podatkowych przez liczbę mieszkańców gminy – przyp. red.) stanowiącego o zamożności gminy. W ramach programu samorządy mogły otrzymać dofinansowanie w formie grantu do 100 proc. wydatków kwalifikowanych. Na zadania związane z cyfryzacją urzędów i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej. Ponadto na edukację cyfrową w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji. Pieniądze z programu można było pozyskać także na analizę stanu cyberbezpieczeństwa, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

BM

Kwota dofinansowania dla poszczególnych gmin:

  • Chmielno 236,1 tys. zł
  • Kartuzy 1,02 mln zł
  • Przodkowo 297,9 tys. zł
  • Sierakowice 610,8 tys. zł
  • Somonino 328,3 tys. zł
  • Stężyca 322,9 tys. zł
  • Sulęczyno 168,4 tys. zł
  • Żukowo 100 tys. zł

Komentarze