OSP Powiat kartuski

Powiat kartuski. Wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczych. Nowe wozy bojowe dla OSP Chmielno i Tuchlino

Na osiemnaście jednostek z terenu województwa pomorskiego, którym Komendant Główny PSP przyznał pieniądze na zakup nowych samochodów, dwie są z powiatu kartuskiego. Dzięki przyznanym środkom średni wóz  ratowniczo-gaśniczy trafi do OSP Chmielno. Natomiast  druhowie z Tuchlina  otrzymają lekki samochód pożarniczy.

W poniedziałek 24 maja w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczanie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych jednostkom OSP województwa pomorskiego. W uroczystości udział wzięli: Magdalena Sroka poseł na Sejm RP, Dariusz Drelich wojewoda pomorski, dh Zygmunt Tomczonek prezes Zarządu Wojewódzkiego ZSOP RP oraz komendanci PSP i przedstawiciele OSP. Podczas uroczystości wręczono osiemnaście promes w kwocie 5,6 mln zł na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Ponad 440 tys. zł na nowe wozy

Na liście pomorskich jednostek OSP, które w tym roku otrzymają pieniądze na zakup nowych wozów bojowych są dwie z terenu powiatu kartuskiego. Chodzi o OSP Chmielno i Tuchlino. Ci pierwsi otrzymali 370 tys. zł dofinansowania z NFOŚiGW i WFOŚiGW. Do OSP Tuchlino trafiły 72 tys. zł dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pomoc powiatu

Przypomnijmy, że w połowie lutego br. gmina Chmielno i gmina Sierakowice złożyły wnioski do Starostwa Kartuskiego z prośbą o dofinansowanie. Pierwszy z nich dotyczył wsparcia finansowego kwotą 60 tys. zł na zakup samochodu ratowniczego dla OSP w Chmielnie. Drugi był prośbą o wsparcie finansowe w wysokości 60 tys. zł na zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP w Tuchlinie. Zarząd powiatu zdając sobie sprawę z tego, że kupno nowego samochodu bojowego znacznie może nadwyrężać budżet postanowił przyznać po 60 tys. zł wsparcia dla obu jednostek.

red.

Komentarze