Powiat kartuski Szkolnictwo

Powiat kartuski. Zakończenie roku szkolnego

„To był trudny rok, nie wiadomo jak będzie wyglądał kolejny, ale życzę udanych wakacji”

Takimi słowami zakończyła uroczystość zakończenia roku szkolnego Grażyna Maczulis, dyrektor ZSZiO w Kartuzach. Podobne słowa skierowali do uczniów dyrektorzy pozostałych szkół. Po tym jak młodzież odebrała świadectwa z radością rozpoczęła wakacje.

Rok szkolny 2018/2019 obfitował w liczne wydarzenia. Do najbardziej znamiennych zalicza się oczywiście trwający 19 dni strajk nauczycieli. Szkolne mury opuścił również ostatnia klasa gimnazjalna. Po raz pierwszy miał miejsce również egzamin ósmoklasisty na zakończenie szkoły podstawowej. Oznacza to, że we wrześniu do szkół średnich wejdą aż dwa roczniki uczniów.

Uczniowie i nauczyciele 19 czerwca wzięli udział w apelu podsumowującym całoroczną pracę. Na środek wywołane zostały liczne grupy tych najbardziej uzdolnionych, z najlepszymi wynikami w nauce i osiągnięciami sportowymi.

Zdolna młodzież

Bardzo słoneczna i ciepła pogoda dała się we znaki uczestnikom zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach. Na sali gimnastycznej panował zaduch i z tego powodu wielu uczniów uczestniczyło w apelu stojąc na dworze. Uczniom z najwyższymi wynikami w nauce w obecności całej społeczności szkolnej wręczone zostały wyróżnienia. Gratulacje złożył im przedstawiciel starostwa powiatowego w Kartuzach, wicestarosta Piotr Fikus. Był również ważny moment dla uczestników programu Erasmus+, którzy odbywali praktyki zagraniczne. Dyrektor Alicja Bieńczyk wręczyła im certyfikaty.

Więź nauczycieli i uczniów

Uczniowie zgodnie z tradycją złożyli podziękowania swoim wychowawcom i nauczycielom, których wyrazem były kwiaty i drobne upominki. Widać jednak było, że nie wynikało to jedynie z obowiązku, a ze szczerej sympatii i szacunku.

– Jest Pani wspaniałą dyrektorką i nauczycielem, niech się Pani nigdy nie zmienia – mówiły uczennice ZST, składając kwiaty dyrektor Alicji Bieńczyk.

Wzgórze wybitnych uczniów

Jak co roku, podczas apelu kończącego kolejny rok nauki na oczach całej szkoły, dyrektor ZSZiO w Kartuzach Grażyna Maczulis z pomocą wicedyrektorek Jolanty Stencel i Teresy Riegel, nagrodziły najlepszych uczniów z poszczególnych klas. A były to grupy bardzo liczne. Wyróżnienia otrzymali również osoby, które mają na koncie szczególne osiągnięcia sportowe, artystyczne i naukowe.

Dyrektor Grażyna Maczulis zwróciła się do uczniów, życząc im udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Nawiązała również do najbardziej znamiennych wydarzeń ostatniego roku m.in. strajku nauczycieli.

– To był trudny czas dla nas wszystkich. Dla was, drodzy uczniowie rok intensywnej pracy nad wynikami. Nie był on też łatwy dla nas, nauczycieli. Spotkamy się ponownie we wrześniu i to w bardzo licznym gronie, a tymczasem życzę wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji – mówiła dyrektor G. Maczulis.

Odchodzi dwoje nauczycieli

Miał też miejsce nieco smutny akcent dla sympatyków dwojga nauczycieli, którzy zakończyli swoją pracę na Wzgórzu – Marcina Śliwińskiego i Stanisławy Blok. Uczniowie pożegnali ich gromkimi brawami.

S.SZ

Komentarze