Gmina Dziemiany Gmina Karsin Gmina Kościerzyna Gmina Liniewo Gmina Lipusz Gmina Nowa Karczma Gmina Stara Kiszewa Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Samorząd

Powiat kościerski. Przymiarki do wyborów samorządowych. Kto powalczy o fotel włodarza gminy?

Wiadomo już, że gmina Stara Kiszewa będzie miała nowego wójta. Prawdopodobne jest to też w gminie Dziemiany. W pozostałych samorządach powiatu kościerskiego obecnie urzędujący włodarze starają się o kolejną kadencję.

Na pewno nie będzie się ubiegał o wybór na kolejną kadencję obecny wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick. Potwierdził nam tę wiadomość. Prawdopodobnie nie odchodzi jednak zupełnie od samorządu, gdyż mówi się, że będzie kandydował do Rady Powiatu Kościerskiego. „Za wcześnie, aby o tym mówić” – odpowiedział nam pytany, co dalej?

Podobną odpowiedź usłyszeliśmy od wójta gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego. Trudno więc spekulować jak on widzi swój start w nadchodzących wyborach. Co niektórzy przebąkują, że być może wybierze tę samą drogę co kolega ze Starej Kiszewy.

Natomiast jasno swój cel widzi Piotr Laska, obecny wicestarosta kościerski. Potwierdził swój start na wójta gminy Dziemiany.

Chcą kolejnej kadencji

O ósmą kadencję będzie ubiegał się obecny wójt gminy Karsin Roman Brunke. Ponownie startować też będą wójt Lipusza Mirosław Ebertowski i wójt gminy Liniewo Mirosław Warczak. Na razie nie wiadomo, aby mieli kontrkandydatów. Potwierdził nam, że będzie startował na wójta również Andrzej Pollak, obecny wójt Nowej Karczmy. W tej gminie duże aspiracje mają przedstawiciele środowisk prawicowych, ale czy wystawią kontrkandydata? Na razie trudno powiedzieć. Również Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna, będzie startował na kolejną kadencję.

W Kościerzynie będzie walka

Swój start na kolejną kadencję potwierdził również obecnie urzędujący burmistrz Michał Majewski. Zgodnie z zapisami ustawy byłaby to jego trzecia, ostatnia kadencja, chyba że Sejm to zmieni. Do walki z nim chce stanąć Mateusz Hołdys – ogłosił to już w grudniu ubiegłego roku. Jest też trzeci chętny do fotela burmistrza. To były zastępca M. Majewskiego – Dawid Jereczek. Czy na tym koniec?

D. Tryzna

Komentarze