Powiat kartuski Wokół nas Wywiady

Region. Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów. Makurat Invest i Auto-Miras laureatami

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90.  w Wielkopolsce, a od końca lat 90., także  w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim. W tegorocznej edycji, aż dwie nagrody zgarnęły firmy należące do przedsiębiorcy z naszego regionu – Mirosława Makurata.

Istotą nagród HIT Regionu jest wyłonienie, uhonorowanie i promocja wartościowych dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych urzeczywistnionych w poszczególnych regionach. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania w tych dziedzinach i rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp. Kapitułę tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo  zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Kapituła ocenia przede wszystkim poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych korzystnych efektów.

BM

Z Mirosławem Makuratem – właścicielem firm: Makurat-Invest oraz Auto-Miras rozmawia Dariusz Tryzna, redaktor naczelny.

Dariusz Tryzna: Proszę na początek powiedzieć za co konkretnie pańskie firmy otrzymały te nagrody?

Mirosław Makurat: Firma Makurat InvestSp. z o.o. w Żukowie otrzymała Hit Kryształowy 2020  za Działania Inwestycyjne Roku, konkretnie za dynamikę inwestycji w zakresie budowy mieszkań o podwyższonym standardzie, na osiedlu „Złota Reneta” w Żukowie oraz za modelową obsługę klienta. Nieskromnie przyznać muszę, że mocno rozwinęliśmy się przez miniony rok w branży developerskiej. Nasz projekt – Osiedle „Złota Reneta” jest nagradzany i chwalony. Szczęśliwie w gminie Żukowo nie mamy konkurencji, dlatego jest taki duży wzrost sprzedaży mieszkań.

DT: Ile mieszkań sprzedaliście?

MM: W jednej z gazet napisano nawet, że zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce, jeśli chodzi o przyrost budownictwa wielorodzinnego w gminie. Dużo mieszkań sprzedaliśmy i jeszcze więcej budujemy. Do tej pory 385 mieszkań zostało sprzedanych a w kolejce do sprzedaży już czeka kolejnych 235 mieszkań.

DT: A za co dostaliście drugą nagrodę?

MM: Druga nagroda w ramach tej samej gali „Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza”, to HIT Platynowy 2020 – Firma roku dla Auto – Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy Sp. z o.o. w Pępowie. Za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa, nowe inwestycje oraz własny program kształcenia zawodowego młodzieży. Rozwijamy się mocno w dziedzinie motoryzacji i te nasze starania zostały dostrzeżone i docenione.

DT: O jakich inwestycjach mowa?

MM: Mamy nowy salon samochodowy w centrum Gdańska na ul. Zawodników. Zdobyliśmy autoryzację Volkswagena, Skody, Seata i już aktywnie działamy z tymi markami. Jako jedyni w województwie  pomorskim mamy certyfikowaną blacharnię dla Volkswagena, Skody i Seata. Nikt inny wśród dealerów tych marek nie ma takiej blacharni. Wyspecjalizowaliśmy się w naprawie aluminium. A już pracujemy nad dalszą ekspansją na inne marki.

DT: Proszę jeszcze kilka słów o szkoleniu młodzieży?

MM:  Nagrodę Hit otrzymaliśmy m.in. za edukację, za własny program nauczania, bo we wrześniu otworzyliśmy klasę profilowaną w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach. Jest to Makurat & Glasurit, czyli kierunek blacharsko lakierniczy. Jesteśmy patronem tego przedsięwzięcia. To jest spore wydarzenie, bo program nauczania jest konsultowany w Polskiej Izbie Motoryzacji. Już w szkołach podstawowych promujemy nasz program i zachęcamy młodych ludzi do nauki w tej klasie.

DT: Dziękuje za rozmowę.

Komentarze