Wokół nas

Region. Luzowanie obostrzeń w pomorskim. Ruszyła branża beauty

Od dzisiaj otwarte zostały salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne. Dzieci z klas I-III rozpoczęły naukę, choć na razie w systemie hybrydowym. Czy to początek końca obostrzeń covidowych?

Wiadomość o luzowaniu obostrzeń covidowych w pomorskim podana 21 kwietnia przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego uradowała tych, którzy musieli w końcu skorzystać z fryzjera czy kosmetyczki. Stąd ci najbardziej potrzebujący od razu rzucili się, aby rezerwować miejsca.

Rezerwacje na cały pierwszy tydzień

Dzisiaj od godziny 9 miejsca w popularnym salonie fryzjerskim na kartuskim rynku były zajęte. Jego właścicielem mówi, że od samego rana urywają się telefony.

– Na najbliższe dni mamy dużo rezerwacji. To cieszy, ale generalnie w czasie pandemii, kiedy mogliśmy funkcjonować klientów jest mniej, ponieważ spadła ich częstotliwość odwiedzin. Wiadomo, brak imprez, wydarzeń, praca zdalna to powoduje, że mniej dbamy o swój wygląd – mówi pan Zbyszek właściciel salonu

Trochę inaczej jest w funkcjonującym w pobliżu gabinetu kosmetycznego firmy Alexspa. Standardem tu jest, że klientki umawiają się na konkretną godzinę. Jak informuje pani Ola właścicielka salonu, w ubiegłym tygodniu na wieść o odblokowaniu branży ilość telefonów znacząco wzrosła, stąd rezerwacje są poczynione na cały tydzień.

Majówka jak w roku ubiegłym

Nie zapowiada się, aby luzowanie obostrzeń obejmowało nadchodzącą majówkę. Rząd na pewno będzie się bał, że skutki imprez ego weekendu mogą mieć wpływ na liczbę zakażeń po jakimś czasie. Obowiązywać więc na pewno będą obostrzenia, przynajmniej oficjalnie. Ale kto zabroni grillować na podwórzu w gronie rodziny czy przyjaciół? Kto skontroluje to, co będzie się dziać na domkach letniskowych?  Do tematu będziemy powracać.

Red.

Salon fryzjerski na kartuskim rynku opuszczają pierwsi klienci.
 
Pracownice gabinetu kosmetycznego Alexspa czekają na pierwszych klientów.
 

Komentarze