Sport Szkolnictwo

Region. Stypendia marszałka. 1/7 stypendiów dla sportowców z kartuskiego

W ramach kolejnej edycji stypendium marszałka nagrodzono siedmioro sportowców z powiatu kartuskiego. Świadczy to o wysokim poziomie sportu, jakie reprezentują zawodnicy z tutejszych klubów i sekcji.

W tym roku młodym sportowcom przyznano 50 stypendiów o łącznej wartości 400 tys. zł. Mogli się o nie ubiegać sportowcy, którzy uprawiają dyscyplinę olimpijską, paraolimpijską lub objętą systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo. Stypendia przyznano: 20 w kategorii młodzieżowiec, 15 w kategorii junior oraz 15 w kategorii junior młodszy. Będą one wypłacane od 1 lutego do 30 listopada 2023 r. Warto zaznaczyć, że w kategorii młodzieżowiec wsparcie wynosi 1 100 zł miesięcznie, w kategorii juniorzy 700 zł, a w juniorach młodszych 500 zł.

Najwięcej żeglarzy

– Najwięcej, bo aż 14 stypendiów otrzymali żeglarze, 8 szermierze, po 5 pływacy i wioślarze i 4 kolarze. Wśród stypendystów znaleźli się również zawodnicy i zawodniczki uprawiający lekkoatletykę, kickboxing, zapasy, sporty saneczkowe, judo, triathlon, tenis stołowy, pięciobój nowoczesny, bilard, piłkę siatkową, bilard, łyżwiarstwo szybkie – informuje Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się najwybitniejsi młodzi sportowcy z Pomorza, którzy trenują w klubach z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Kartuz, Luzina, Słupska, Stężycy i Pelplina.

UMWP/opr.red

Stypendyści z powiatu kartuskiego:

Junior młodszy:

  • Dominika Konkel – GKS Cartusia Kartuzy
  • Martyna Podlaska – GKS Wieżyca 2011 Stężyca

Młodzieżowiec:

  • Kacper Majewski – GKS Cartusia Kartuzy
  • Adam Woźniak – GKS Cartusia Kartuzy
  • Jakub Soszka – GKS Cartusia Kartuzy
  • Konrad Waliniak – GKS Cartusia Kartuzy
  • Bartłomiej Szlija – UKŻ Lamelka Kartuzy

Komentarze