Gmina Sierakowice Szkolnictwo Wokół nas

Sierakowice. Inicjatywa w ZSP. Tydzień poświęcony promocji zdrowia

Ubiegły tydzień upłynął uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach na zapoznawaniu się z zasadami zdrowego odżywiania, na warsztatach z pielęgnowania pasji sportowych i debacie na temat wyborów żywieniowych. Wszystko to w ramach trwającego Tygodnia Promocji Zdrowia.

W poniedziałek miało miejsce spotkanie z pasjonatem biegania i sztuki kulinarnej – Rafałem Hendrichem. Uczniowie brali udział w spotkaniu nt. aktywności fizycznej oraz warsztatach wykańczania wyrobów cukierniczych z zastosowaniem produktów funkcjonalnych, oraz o obniżonej wartości energetycznej. R. Hendrich promował aktywne formy spędzania wolnego czasu i zaprezentował młodzieży jak mądrze i umiejętnie zaplanować sekundę, minutę, godzinę, pomimo nadmiaru obowiązków szkolnych, rodzinnych, a także jak rozbudzić w sobie pasję i ją pielęgnować. 

Zdrowe nawyki to podstawa

Kolejnego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach z zakresu zdrowego odżywiania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedzieli się jak pozytywnie wpływa na ich zdrowie ograniczenie korzystania z urządzeń mobilnych i na rzecz wykorzystania tego czasu na świeżym powietrzu. Całość wydarzenia zakończyła się zdrowym poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Debata oksfordzka o…tłuszczu

Z kolei w środę uczniowie klasy 2 LO, pod czujnym okiem Izy Ławniczak, wzięli udział w debacie oksfordzkiej. Dyskutowali nad tezą czy tłuszcz jest potrzebny organizmowi. Temat debaty okazał się bardzo interesujący, co więcej, wzbudził wiele emocji podczas prezentowania argumentów. Jury zdecydowało o wygranej drużyny, która opowiadała się za koniecznością dostarczania niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wydaje się więc, że uczniowie szkoły potrafią dokonywać właściwych wyborów żywieniowych. 

Nad/opr.red

Komentarze