Gmina Stężyca Szkolnictwo Wokół nas

Sikorzyno. Zakończenie roku szkolnego w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym. Tutaj każdy zasłużył na medal

W ubiegły piątek w szkołach naszego regionu, podobnie jak w placówkach oświatowych całego kraju, zakończono rok szkolny. W tym roku byliśmy na uroczystościach w OREW w Sikorzynie, gdzie świętowali uczniowie z niepełnosprawnościami, ich rodzice i personel placówki. To było wyjątkowe wydarzenie dla podopiecznych.

Ostatni dzień roku szkolnego w OREW Pierszczewo jest obchodzony bardzo uroczyście. Tego dnia odbywa się spotkanie, na które zaroszeni są uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz pracownicy placówki. Wydarzenie rozpoczęło przedstawienie personelu ośrodka i prezentacja multimedialna dokonań minionego roku szkolnego. W trakcie niej nie zabrakło słów podziękowań dyrekcji OREW i prezesa KFRON „Podaruj trochę słońca” skierowanych do wszystkich nauczycieli, terapeutów, specjalistów i pracowników za ich sumienną, pełną ciepła i miłości, a niekiedy trudną pracę. Również pracownicy włączyli się w te podziękowania. Trafiły one też do rodziców wychowanków, którym podziękowano za bardzo dobrą współpracę. Odśpiewano uroczyste „Sto lat” dla wszystkich ojców z okazji Dnia Ojca.

Każdy uczeń traktowany indywidualnie

W OREW w Sikorzynie na zakończenie roku szkolnego każdy z uczniów otrzymuje dyplom za uczestnictwo w zajęciach oraz wielospecjalistyczną ocenę opisową wraz z albumem zdjęć dokumentujących różnorodne zajęcia i aktywności z minionych miesięcy.

– Każdy z naszych uczniów odnosi jakieś sukcesy w czasie roku szkolnego. Dlatego otrzymuje medal za najważniejsze indywidualne osiągnięcia. Taka nagroda jest dla każdego naszego wychowanka szczególnym wyróżnieniem. Dokładamy wszelkich starań, by każdy z nich poczuł się ważny, wyjątkowy i był z siebie dumny – mówi dyrektor OREW Pierszczewo Anna Stefanowska.

Szczególnym akcentem tego spotkania było pożegnanie tegorocznych absolwentów tejże szkoły. Każdy z nich otrzymał od Fundacji duży kolaż ze zdjęciami z całego okresu nauki w OREW. Ponadto miało miejsce indywidualne podziękowanie dla ich rodziców za zaangażowanie, pomoc, okazane wsparcie na przestrzeni lat szkolnych.

Były to chwile pełne wspomnień i niekiedy wzruszeń, zarówno dla uczniów, ich rodzin jak i dla kadry terapeutycznej.

Nad/opr.D.Tryzna

Komentarze