Wokół nas

Somonino. Sołecka zabawa dla najstarszych mieszkańców

Bal Seniora na ponad 300 osób

Mieszkańcy Somonina 65+ już po raz ósmy mieli okazję spotkać się podczas dorocznego Balu Seniora. Inicjatorami wydarzenia są sołtys Gerard Trepczyk oraz Rada Sołecka. Wręczono także nagrody dla najstarszych uczestników.

Sołtys Somonina Gerard Trepczyk nieprzerwanie od ośmiu lat silnie angażuje lokalną społeczność w przygotowania do Balu Seniora. Jest to wyjątkowa impreza, która pozwala na integrację najstarszego pokolenia. Jest też wyrazem uznania dla faktu, że wciąż mają w sobie „ducha osiemnastolatka” do zabawy.

Bal Seniora, który odbył się 26 września, tradycyjnie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego i NMP Królowej Polski w Somoninie. Potem uczestnicy przenieśli się do budynku Szkoły Podstawowej w Somoninie.

Wysoka frekwencja

Na sali zebrało się ponad 300 osób, a wśród nich przedstawiciele samorządu gminnego: wójt Marian Kowalewski, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Sołtysek oraz sekretarz gminy Zbigniew Richert. Zaproszenie na bal trafiło do wszystkich mieszkańców Somonina, którzy ukończyli 65. rok życia. Jest ich łącznie 311, jednak nie wszyscy zdołali dotrzeć na to wydarzenie. Wszystkich serdecznie powitał główny organizator wydarzenia, sołtys Somonina Gerard Trepczyk.

Wielu zaangażowanych

Jeżeli chodzi o rozrywkę, seniorzy jak zawsze mogli liczyć na utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej w Somoninie. Przygotowali montaż teatralno – muzyczny, który przypadł do gustu seniorom. Wielką pomocą w organizacji wydarzenia służyła dyrektor placówki Jolanta Bociańska.

-Nasz bal nie byłby możliwy bez zaangażowania wielkiej ilości sponsorów. Począwszy od odprawianej mszy, transportu, poprzez poczęstunek i paczki. Wszędzie tu zaznacza się duży udział firm i osób prywatnych, które nam pomagają. Nawet ten obiad to zasługa pań kucharek ze szkoły. Ja tu przez cały tydzień zwoziłem produkty, żeby one mogły to przygotować – mówił sołtys G. Trepczyk.

Duży udział w przygotowaniu imprezy i w jej przeprowadzeniu miała też Rada Sołecka.

Wyróżnienia dla najstarszych

Cechą charakterystyczną Balu Seniora w Somoninie jest honorowanie jego najstarszych uczestników. W tym roku specjalna nagroda trafiła do Stefani Kobus – 94 lata oraz Jana Konkola – 92 lata.

– Chciałbym życzyć każdemu z was osobno, abyście mogli cieszyć się dobrym zdrowiem przez sto lat i więcej. Niech opatrzność pozwoli wam żyć jak najdłużej w otoczeniu bliskich – życzył obecnym wójt Marian Kowalewski.

Co prawda nie są to najstarsi mieszkańcy Somonina, jednak nie mogli wziąć udziału w imprezie ze względu na swój stan zdrowia.  Żaden z seniorów nie opuścił sali balowej bez upominku.

S.SZ

Komentarze