Wokół nas

Stężyca. Czy będzie tu II liga piłkarska?

Gruntowne przemeblowanie składu Raduni

Mający coraz większe aspiracje klub Radunia Stężyca, występujący dotychczas w III lidze piłkarskiej, do nowego sezonu przystąpi w diametralnie innym składzie. Czy zmiany te przyniosą przepustkę do innego wymiaru piłkarskiej rywalizacji, czyli awansu na szczebel ogólnopolski rozgrywek, jakim jest II liga? Przekonamy się niebawem.

W ostatnich sezonach Radunia Stężyca przechodziła przez rozgrywki jak burza. Awansowała rok po roku z poziomu klasy okręgowej do IV i następnie do III ligi. W zakończonym sezonie, nieznani wcześniej stężyczanie, drwiąco określani przez niektóre kluby otrzaskane w III lidze, mianem: Radunia Stężyca drużyna z księżyca, zajęli w rozgrywkach trzecie miejsce i do ostatnich kolejek liczyli się w walce o awans do II ligi. Jednak w zbliżającym się sezonie, Radunia wystąpi w mocno odmienionym składzie. Z drużyną pożegnało się jedenastu zawodników. Dawid Klawikowski, Damian Gębiś, Adrian Szczerba, Andrzej Kaszuba, Mateusz Łuczak, Aleks Hendryk, Krzysztof Wandzio, Patryk Kotłowski, Adrian Wysiecki, Yurii Pavlyk i Kamil Żylski, muszą poszukać sobie innego klubu.

Nowy skład, nowe nadzieje

W zamian do Raduni trafi plejada zawodników, otrzaskanych nawet na boiskach I-ligowych, mająca duże doświadczenie i nie mniejsze umiejętności. Do Stężycy trafił środkowy napastnik o wzroście 1,9 m, Dawid Cempa z III – ligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki. Kolejnym nabytkiem jest prawy pomocnik Jakub Bojas, poprzednio grający w II-ligowej Olimpii Elbląg. Z Arki Gdynia Radunię zasilił prawy napastnik Jakub Bach. Kolejnym wzmocnieniem jest prawy obrońca Wojciech Wilczyński, grający dotychczas w I-ligowej Bytovii Bytów. Lewy napastnik Kacper Łazaj przyszedł do Raduni z III-ligowego KP Starogard Gdański. Mający za sobą kilkadziesiąt występów w młodzieżowych i juniorskich reprezentacjach Polski Michał Czekaj, to środkowy obrońca, który do tej pory grał w I-ligowej Garbarni Kraków a od nowego sezonu zagra w Raduni. Inny I-ligowiec, który zasili Radunię to ofensywny pomocnik Filip Burkhardt, grający dotychczas w Bytovii Bytów.

Radunia pozyskała też oficjalnego sponsora. Została nim firma Mobile Service Team z Chwaszczyna, która jest wiodącym ekspertem w budowie infrastruktury telekomunikacyjnej, instalacji i inżynierii systemów radiowych. Partnerem strategicznym została firma Joma, w której strojach grać będą wszystkie drużyny Raduni. Trenerem pozostaje Ireneusz Stencel.

BM

Komentarze