Gmina Sulęczyno Konkursy OSP Szkolnictwo

Sulęczyno. Gminny etap turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Wiedzą pożarniczą popisały się 33 osoby

Ten ogólnopolski turniej ma długą i bogatą historię na terenie gminy Sulęczyno. Może ona pochwalić się młodymi ludźmi, którzy w przeszłości dotarli do jego finału w Warszawie. W tegorocznej edycji wyłoniono sześć młodych osób, które będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym.

Turniej „Młodzież zapobiega pożarom” służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Startujący w nim muszą posiadać wiedzę m.in. na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej, czy historii i tradycji ruchu strażackiego.

Eliminacje na terenie gminy Sulęczyno miały 33 uczestników. Wystartowali oni w trzech grupach wiekowych: klasy młodsze, starsze i szkoły ponadpodstawowe. Oceniała ich komisja sędziowska, której przewodniczył kpt. Adrian Kopczyński z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

Zwycięzcy gminnego etapu

Turniej przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy był pisemny test, który pozwolił wyłonić finalistów w każdej grupie wiekowej. W drugim etapie uczestnicy odpowiadali na pytania finałowe, które ostatecznie zdecydowały o kolejności zajętych miejsce przez uczestników turnieju.

W grupie klas I-VI zwyciężył Łukasz Kotłowski ze SP w Podjazach. Drugie miejsce zajęła Maja Fierka ze SP w Mściszewicach, zaś trzecie Filip Jendemal ze SP w Sulęczynie. W grupie klas VII- VIII wygrał Franciszek Flis ze szkoły w Podjazach. Kolejne miejsce wywalczył Piotr Malotka-Trzebiatowski, także ze SP w Podjazach, a trzecie Miłosz Hinc z placówki w Sulęczynie. W gronie szkół ponadpodstawowych zwyciężył Maciej Malotka-Trzebiatowski z I LO w Kartuzach, a drugie Filip Łukaszczyk także I LO.

Dwie osoby w grupie najmłodszej, trzy osoby w grupie klas VII-VIII oraz zwycięzca w grupie najstarszej, będą reprezentować gminę Sulęczyno w eliminacjach szczebla powiatowego.

Fundatorami nagród był urząd gminy, GOK oraz firmy, które od lat wspierają działalność OSP.

Nad/opr.D.Tryzna

Komentarze