Gmina Liniewo OSP

Wysin. Obchody Dnia Strażaka. Tu podtrzymuje się tradycję strażackiego święta

Wysin to bardzo dobre miejsce na obchody Dnia Strażaka. Przestronna świetlica, wielu zaangażowanych społecznie druhów i druhen, właściwe relacje w środowisku. To wszystko powoduje, że świętowanie tu ma swój dobry wymiar.

W przechodzącym remont kościele pw. Wszystkich Świętych nabożeństwo w intencji braci strażackiej odprawił ks. proboszcz Arkadiusz Ćwikliński. W homilii życzył druhom, aby miłość do Pana Boga i drugiego człowieka na stałe rozpalała im serca i dawała wolę do realizacji tego co jest ich życiowym powołaniem. Strażacy odwdzięczyli mu się tradycyjną ofiarą i złożonymi przez dha Wiesława Szarmacha podziękowaniami za wspólną mszę świętą i posługę dla braci strażackiej.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim proboszczom z naszej gminy. Relacje z nimi układają się wręcz wzorowo i niech tak zostanie – życzył komendant gminny.

W strażackiej rodzinie

Po przemarszu pod strażnicę tu odbyła się dalsza część uroczystości. Zebrało się też tu wielu mieszkańców Wysina, doszli druhowie-seniorzy i przybyli zaproszeni goście m.in. Hanna Latoszewska, dyrektor Banku Spółdzielczego w Skarszewach i mł. bryg. Rafał Duzowski z Komendy Powiatowej PSP. Wszystkich przywitał prezes jednostki dh Szymon Wakuliński. Do zebranych z okazji strażackiego święta słowa skierował Mirosław Warczak, wójt i zarazem prezes Gminnego ZOSP RP. Mówił o roli strażackiej służby, o jej wartościach. Podziękował druhom i złożył im życzenia. W imieniu samorządu gminy życzenia strażakom przekazał również dh Adam Sosnowski, przewodniczący rady. Za strażacką służbę w imieniu Komendanta Powiatowego PSP podziękował i życzenia złożył R. Duzowski.

Po części oficjalnej świętowano dalej przy bigosie i grochówce strażackiej.

Uhonorowani z okazji Dnia Strażaka

Strażackie święto było najlepszą okazją, aby wyróżniający się służbą i stażem druhowie otrzymali odznaczenia i medale. Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego” odznaczony został dh Ireneusz Wakuliński. Srebrną Odznaką Honorową „Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego” uhonorowany został dh Jerzy Czapiewski. Brązową Odznaką Honorową „Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego” odznaczeni zostali: dh Grzegorz Myszkier i dh Czesław Piotrzowski. Złotym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa” uhonorowano: dha Krzysztofa Peeka i dha Mateusza Czerwonkę. Srebrny Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa” trafił do: dha Jacka Sosnowskiego i dha Ireneusza Garczyka. Brązowy Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: dh Szymon Wakuliński i dh Tomasz Truszczyński. Odznakę Strażak Wzorowy przyznano druhom: Patrykowi Wojciechowskiemu, Krzysztofowi Wencie i Jarosławowi Litwinowi.

D. Tryzna

Komentarze