Gmina Żukowo Wokół nas

Małkowo. Kwietniowe spotkanie Kaszubskiego Związku Pracodawców. ROCKFIN wzorem dla wielu firm

W czasie kiedy gospodarka wyraźnie zwalnia, a nastroje wśród przedsiębiorców pogarszają się, ROCKFIN jest przykładem, że może być inaczej. Dokonane wiele lat temu wybory właścicieli dziś procentują, czyniąc firmę liderem w skali… świata. Członkowie KZP spotkali się, aby czerpać z dobrego przykładu.

ROCKFIN sp. z o.o. jest jednym z pierwszych członków Kaszubskiego Związku Pracodawców i jedną z wielu firm, które działają w szeroko rozumianej branży metalowej. Ale niewiele z nich może tak jak ROCKFIN produkować na zmatowienie największych firm światowych, liderów w swoich branżach: Ansaldo, Atlas Copco, Burckhardt Compression AG, Baker Huges, FLSmidth, General Electric, Kawasaki, MAN Energy Solutions, Mitsubishi Heavy Industries, Siemens, Siemens Energy, Toshiba czy Orlen. Wieloletnia współpraca z nimi powoduje, że firma ciągle rozwija się poprzez rozbudowę swoich zakładów, zwiększenie zatrudnienia i budowę jakości.  

„Wspólnie budujemy rynek”

To hasło przewodnie kwietniowego spotkania przedsiębiorców skupionych w KZP, które odbyło się na terenie ROCKFINA w Małkowie. Po zwiedzeniu zakładu i zapoznaniu się z jego profilem produkcyjnym miało spotkanie z kierownictwem. Tematyką była działalność marketingowa firmy i zdobywanie rynków zagranicznych. ROCKFIN produkuje na cały świat, konkurując z podobnymi firmami z branży, stąd firma musi działać bardzo fachowo nie tylko w dziedzinie projektu i produkcji, ale też marketingu. Zbigniew Jarecki, prezes Zarządu KZP zachęcał obecnych do dyskusji i zadawania pytań, aby na tyle to możliwe czerpać z dobrych wzorów, które firma sobą przedstawia.

Od lidera w regionie po lidera w świecie

Uczestnikom spotkania w przystępny sposób opowiedziano o firmie. Okazuje się, że na przestrzeni ostatnich lat ROCKFIN stał się wiodącą na świecie firmą inżynieryjną, specjalizującą się w projektowaniu, produkcji, testowaniu i serwisowaniu systemów olejowych, paliwowych do turbin gazowych, turbin parowych, generatorów, kompresorów oraz wysokociśnieniowych napędów i systemów sterowania. Urządzenia budowane w ROCKFINIE wykorzystywane są m.in. w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych, spalarniach śmieci, przemyśle petrochemicznym, papierniczym oraz cementowym.

W Małkowie zlokalizowany jest główny zakład produkcyjny firmy. To nowoczesne hale o łącznej powierzchni ponad 12 tys. m² wyposażone są w suwnice o udźwigu do 140 ton. Jak usłyszeli uczestnicy spotkania, w ostatnim czasie wybudowano specjalistyczne laboratorium, pomocne przy próbach urządzeń produkowanych przez firmę. ROCKFIN rozbudowuje również swój oddział w Gorlicach i Bydgoszczy.

D. Tryzna

Zapraszamy na czwartkowe spotkanie KZP

W najbliższy czwartek o godz. 11 w Żukowie odbędzie się Walne Zgromadzenie członków Kaszubskiego Związku Pracodawców. W porządku przewidziano przyjęcie uchwał: W sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu − W sprawie zatwierdzenia sprawozdania Komisji Rewizyjnej − W sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2022 r., przedstawienie sprawozdań ora wybór przewodniczącego, sekretarza zgromadzenia i Komisji Uchwał i Wniosków.

Komentarze