Gmina Żukowo Szkolnictwo

Tuchom. Uroczyste wręczenie nagrody za I miejsce w ogólnopolskim konkursie

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy na łamach naszego tygodnika, że szkoła w Tuchomiu zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Podziel się historią. Niepodległa 104”. Przypominamy, że na jury konkursu największe wrażenie zrobił film „Kaszubi dla wolnej Polski”, w którym zaprezentowali się uczniowie klasy III.

Główną nagrodą w konkursie był sprzęt edukacyjny o wartości 5 tys. zł. Przy ogłaszaniu wyników przewodniczący jury i inicjator konkursu Adam Bieńkowski obiecał, że przyjedzie do Tuchomia i osobiście wręczy zwycięzcom nagrodę. Słowa dotrzymał.

Nagrodę przywiózł przed feriami. Z tego tytułu w szkole odbyła się akademia. Jej najważniejszym elementem była prezentacja filmu dla całej społeczności szkolnej i nie tylko.

Wynik konkursu jest chlubą dla gminy Żukowo, czego nie krył obecny podczas uroczystości włodarz gminy podkreślając, że szkoła w Tuchomiu stała się obecnie w pełni sercem wsi.

– Znakomicie promuje też naszą gminę. Ta konkursowa praca pokazuje, że Kaszubi są znakomitymi Polakami, patriotami. Dokonaliśmy w historii wielkich rzeczy, dlatego warto to pokazywać na arenie kraju, za co serdecznie dziękuję twórcom filmiku – podkreślił burmistrz Wojciech Kankowski.

Nad/opr.red

Komentarze