Inwestycje Powiat kościerski

Wdzydze Tucholskie. Remont drogi powiatowej. Zaczęli kłaść drugą warstwę asfaltu

Inwestycja rozpoczęta w końcu ubiegłego roku wchodzi w ostatni etap. Po świętach wykonawca przystąpił do położenia ostatniej warstwy asfaltu. Jest nadzieja, że jeszcze przed długim weekendem turyści zmierzający do Wiela i Karsina pojadą już nową drogą na remontowanym odcinku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Drogomex. Marzec upłynął jej na wykonaniu chodnika i zjazdów na odcinku drogi w terenie zabudowanym Wdzydz Tucholskich. W ostatnich dniach został dokonany przegląd stanu pierwszej warstwy asfaltu, która została położona jeszcze w ubiegłym roku. Miejsca, w których była ona zniszczona albo dziurawa zostały sfrezowane. Po świętach przystąpiono do położenia drugiej warstwy asfaltu. Zaczęto od strony Wdzydz Tucholskich, stąd przez najbliższe dni poruszający się drogą powiatową do Wiela muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Dla przypomnienia, odcinek drogi objętej remontem to 4,6 km. Całkowita wartość inwestycji wynosi niespełna 4,1 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 2,05 mln zł oraz 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Deklarowany udział gminy Karsin w inwestycji ma wynieść niecałe 356 tys. zł. Według planów inwestycja ma być zrealizowana do końca lipca br. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze