Powiat kartuski Wideo Wybory samorządowe 2024

Żukowo. Koalicja Obywatelska podsumowała kampanię wyborczą. „Aby sięgnąć po pieniądze dla powiatu, musimy mieć swoich ludzi w sejmiku”

Wczoraj w Żukowie spotkali się kandydaci KWW Koalicja Obywatelska i sympatycy KO, aby zamknąć kampanię wyborczą. Komitet nie ukrywa, że chce powiększyć liczbę radnych powiatu kartuskiego i wprowadzić swoich do rady miejskiej w Kartuzach. Ale najbardziej liczą na swoich kandydatów do sejmiku pomorskiego.

W spotkaniu uczestniczyli również poseł Stanisław Lamczyk i burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski. Organizator kampanii wyborczej komitetu – Łukasz Grzędzicki, na co dzień dyrektor biura w urzędzie marszałkowskim, podzielił się z obecnymi informacją o środkach z KPO, które są już do dyspozycji pomorskich samorządów. Zaznaczył, że może ich trafić więcej do jeżeli będzie on miał swoich reprezentantów partii rządzącej w sejmiku pomorskim.

Stawiają na kandydatki

Po raz kolejny zaprezentowały się kandydatki komitetu do sejmiku pomorskiego. Na pozycji 1 w okręgu jest Danuta Rek, która była nieobecna na spotkaniu. Za to pięknie zaprezentowała się Jolanta Wiercińska, która może być czarnym koniem komitetu w nadchodzących wyborach. Prezentowała się również Dorota Bir.

Jeszcze raz zostali przedstawieni kandydaci komitetu z poszczególnych okręgów startujący do rady powiatu kartuskiego i do rady miejskiej w Kartuzach.

D. Tryzna

Komentarze