Gmina Żukowo Szkolnictwo Wokół nas

Żukowo. Kolorowe wakacje z OKiSem. Odkrywali nieskończone możliwości

Radość, uśmiechy i wyobraźnia rozkwitały podczas niezwykłych wakacji z OKiSem w Baninie, Chwaszczynie i Żukowie. Ponad 120 dzieci miało okazję wziąć udział w zabawie LEGO, magicznym pieczeniu, tworzeniu mydełek, poznawaniu przyrody oraz wspaniałych pracach kreatywnych.

Zaczarowany świat klocków LEGO ożywał w rękach małych artystów, którzy budowali wyjątkowe konstrukcje pełne wyobraźni i fantazji. Wszystkie kolory tęczy splatały się w piękne mozaiki, w których ukazywały się najskrytsze marzenia. Cukiernicze czary podbijające podniebienia, gdy młodzi kucharze wdziewali kuchenne fartuchy i piekli wyjątkowe smakołyki. Pachnące ciasteczka, ciasta i pyszności kusząco zapraszały do degustacji. W laboratorium kreatywności powstały magiczne mydełka o kształtach i zapachach, które wywoływały zachwyt i podziw. Każde dzieło było niepowtarzalne, tak jak same dzieci, które je stworzyły.

Manualne przygody

Wspaniała przygoda z naturą rozwijała ciekawość i zainteresowania uczestników. Wędrówki po okolicy odkrywały tajemnice przyrody i jej piękno. Wykonywanie ozdobnych przedmiotów uczyło oraz rozwijało artystyczne zdolności i poczucie estetyki. Ale to nie wszystko! W lipcowe czwartki Ośrodek zorganizował również wyjazdy dla dzieci, które skorzystało z nich aż 250 osób. Podczas tych wypraw, maluchy zwiedzały interesujące miejsca, poznawały nowych przyjaciół i tworzyły niezapomniane wspomnienia.

– Wakacje z OKiSem to czas odkrywania pasji, kształtowania talentów i rozwijania kreatywności. Każde dziecko odnalazło swoje miejsce, by błyszczeć jak najjaśniej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, a także naszym wspaniałym instruktorom za niekończącą się energię i inspirację. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kolorowe przygody i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych aktywnościach! – podkreślają organizatorzy.

Nad/opr.red

Komentarze