Gmina Żukowo Inwestycje Szkolnictwo

Banino. Rozbudowa bazy oświatowej. Umowa na szkołę za ponad 26 mln zł już podpisana

Choć w teorii stara szkoła w Baninie przy ul. Lotniczej ma zostać rozbudowana, zakres prac jest tak duży, że śmiało można mówić o nowej szkole. W ramach inwestycji powstanie szkoła dla ok. 700 uczniów. Umowa na to zadanie została już podpisana.

Wykonawcą prac będzie BMI Sp. z o.o. z Żukowa. W obiekcie zaprojektowano 21 sal lekcyjnych w części rozbudowywanej i nadbudowywanej, 5 sal lekcyjnych w segmencie istniejącym, halę sportową z zapleczem obejmującym 4 przebieralnie z węzłami sanitarnymi. Projekt obejmuje także zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie zatoki kiss&ride. Inwestycja kosztować będzie 26,82 mln zł, z czego 13,98 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład’’. Czas realizacji to czternaście miesięcy od przekazania placu budowy.

Stawiają na rozbudowę bazy szkolnej

– Takie zadania to przede wszystkim odpowiedź na duży przyrost mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Chcemy stwarzać dla nich i dla nauczycieli bardzo dobre warunki do nauki. Systematycznie powiększamy bazę oświatową – mówi burmistrz Wojciech Kankowski.

Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowych na rozbudowę szkół w Chwaszczynie, Skrzeszewie i Przyjaźni. Trwa również rozbudowa szkoły w Borkowie przede wszystkim pod kątem edukacji przedszkolnej. Niedawno zakończyła się budowa nowego skrzydła placówki w Pępowie. Z kolei w 2021 r. otwarto nową szkołę w Tuchomiu oraz nowo zaadaptowane poddasze szkoły w Glinczu.

Nad/opr.red

Komentarze