Gmina Chmielno

Gmina Chmielno. Plan dostaw płyt YOMB na 2021. Prawie 7,7 tys. płyt dostarczy firma ROMANDO

Rozstrzygnięty został przetarg na odstawy w roku bieżącym płyt typu YOMB dla utwardzania dróg gminnych. Tegoroczny plan przewiduje 7,7 tys. sztuk wobec 7,3 tys. zł w roku ubiegłym.  Będą one przychodziły partiami aż do końca września.

W roku ubiegłym dziesięć sołectw gminy Chmielno otrzymało do  10 sierpnia  prawie 6,3 tys. sztuk tego typu płyt YOMB. Dodatkowo gmina mogła wykorzystać prawie tysiąc sztuk płyt używanych zdjętych z drogi powiatowej – ul. Raduńskiej. Ten ,,prezent” władze gminy wynegocjowały od Starostwa Kartuskiego.

Coraz więcej….

Potrzeby gminy w tym zakresie są znacznie większe, gdyż utwardzanie dróg tą metodą jest tanie i łatwe. Stąd na ten rok gmina zamówiła 7,7 tys. sztuk. Przetarg na ich dostawę ogłoszono w pierwszym kwartale. 19 marca komisja w składzie Mariola Rycher, Andrzej Miotk i Iwona Miotk dokonała otwarcia ofert. Było ich pięć. Ostatecznie wybrano firmę ROMANDO-Brzeziński Sp. z o.o. z Brodnicy Górnej, która zaoferowała 32,43 zł za jedną sztukę. Ustalono, że dostawy płyt będą się odbywały partiami. Pierwsza, w której będzie 2690 sztuk ma przyjść do końca bieżącego miesiąca. Pozostałe partie będą liczyć po tysiąc sztuk będą musiały dostarczone do końca każdego z pięciu kolejnych miesięcy. Do tematu będziemy powracać.

red.

Komentarze