Gmina Liniewo Wokół nas

Gmina Liniewo. Gmina w walce z koronawirusem. Powołano sztab antykryzysowy

Władze gminy Liniewo postanowiły bezkompromisowo przeciwstawić się epidemii koronawirusa i śmiało podejmują kroki adekwatne do sytuacji. Do akcji ruszyli strażacy a koordynacją działań zajmie się sztab antykryzysowy.

Jak informuje nas wójt gminy Liniewo Mirosław Warczak, strażacy przystąpili do dezynfekcji miejsc publicznych, w których najczęściej przebywają mieszkańcy. Badania udowodniły, że wirus SARS-CoV-2, potrafi utrzymywać się do kilku godzin zarówno w powietrzu, jak i na różnych powierzchniach.

– Odkażamy przestrzeń publiczną. Wykonują to strażacy, zajmując się głównie przystankami autobusowymi, poręczami, uchwytami, ławkami i innymi urządzeniami małej architektury na których wirus może się utrzymywać – poinformował nas włodarz gminy.

Strażacy skupiają się na miejscach odwiedzanych przez mieszkańców, a płyn dezynfekcyjny jest bezpieczny dla mieszkańców oraz zwierząt

Sztab antykryzysowy

Aby właściwie koordynować działania związane z epidemią i zapobieganiem zakażeniom koronawirusem, od poniedziałku powołany został sztab antykryzysowy. Jego pierwsze posiedzenie odbędzie się 22 października. Sztab powołany został zarządzeniem wójta, w związku z rozwojem epidemii na terenie gminy. Jego przewodniczącym został sam wójt, a w składzie znaleźli się m.in. przewodniczący Rady Gminy Adam Sosnowski, radni i inne osoby. Niektórzy członkowie, prace w sztabie wykonywać będą zdalnie. Wykonanie zarządzenia wójta powierzono inspektorowi ds. obrony cywilnej Marii Grabowskiej.

BM

Komentarze