Gmina Przodkowo Konkursy Samorząd Wokół nas

Gmina Przodkowo. Wyłoniono zwycięzców konkursu wielkanocnego

W poniedziałkowe popołudnie w budynku Muzeum Pożarnictwa wręczono nagrody laureatom dwóch konkursów plastycznych związanych ze zbliżającymi się świętami.

Zadaniem uczestników było stworzenie ozdób świątecznych w dwóch kategoriach: palma wielkanocna o wysokości od 120 cm do 200 cm lub zająć wielkanocny o wysokości minimum 150 cm. Jury w składzie: Maria Stasik, Magdalena Potrykus i Katarzyna Markowska oceniło kilkadziesiąt prac. Po ich wnikliwej analizie, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

Wykonali najpiękniejsze zające

W kategorii zając wielkanocny pierwsze miejsca zajęli: podopieczni ŚDPS Kobysewo i KGW Zarąbiste Babki. Drugą lokatę zajęli: Paweł, Paulina i Dawid Formella – SP Pomieczyno, oraz Wiktoria i Adrian Zaborowscy – SP Przodkowo. Miejsce trzecie zajęli: Leon Węzeł z mamą z Szarłaty oraz Oliwia i Fabian Byczkowscy z przodkowskiego przedszkola. Wyróżnienie otrzymał Olaf Dawidowski z Szarłaty oraz świetlica szkolna w SP Przodkowo.

Najwyższe palmy


W tej kategorii na najwyższym miejscu podium znaleźli się: Łukasz Damps – SP Czeczewo, Amelia i Antoni Młyńscy – SP Czeczewo, Patryk Damps – SP Pomieczyno. Miejsce drugie objęli: Eryka Orgacka i Laura Mehring – SP Przodkowo oraz Julia Landowska – SP Szarłata. Trzecią lokatę zajęli: Michalina Mazur – SP Czeczewo i klasa II B ze szkoły w Przodkowie.

Wszyscy laureaci z rąk wójta Andrzeja Wyrzykowskiego otrzymali nagrody. Zgłoszone prace można  podziwiać w przodkowskiej gablocie wystawienniczej.

red.

Komentarze