Gmina Somonino Wokół nas

Gmina Somonino. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Oni wiedzą jak zapobiegać pożarom

W środę, w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku najlepiej spisali się uczestnicy z Goręczyna.

W tegorocznych eliminacjach gminnych brało udział pięćdziesięciu uczestników. Podzieleni zostali odpowiednio na trzy grupy wiekowe. Pierwsza skupiała uczniów szkół podstawowych z klas I-IV. Drugą grupę reprezentowali uczniowie klas V-VIII. W ostatniej byli wychowanie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu historii ochrony przeciwpożarowej, wiedzy o OSP i Związku OSP RP. Pojawiły się również pytania na temat prewencji przeciwpożarowej czy ratownictwa medycznego.

Najlepsi uczestnicy

Laureatami eliminacji gminnych w grupie pierwszej zostali odpowiednio: Karolina Mering i Błażej Plichta, oboje reprezentowali OSP Goręczyno oraz na trzecim miejscu sklasyfikowano Huberta Maćkowskiego z OSP Ostrzyce.

W grupie starszych uczestników najlepiej wypadła Eliza Synak z SP w Goręczynie. Tuż za nią uplasował się Jacek Serkowski z Kółka Ministranckiego w Goręczynie. Trzecie miejsce podium zajęła Julia Reich z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Goręczynie.

Wśród uczestników ostatniej grupy pierwsze miejsce zajęła Paulina Kamińska z OSP Ostrzyce. Na drugiej lokacie sklasyfikowano Kamila Mazura z OSP Goręczyno. Na trzeciej pozycji uplasował się Mateusz Byczkowski, który również reprezentował OSP Goręczyno.

– Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe tj. namioty, plecaki turystyczne oraz słuchawki, które zostały sfinansowane ze środków budżetu gminy Somonino. Każdy uczestnik konkursu otrzymał po upominkowym zestawie. Organizatorzy i sponsorzy eliminacji gminnych zadbali również o słodki przebieg turnieju. Młodzi uczestnicy zostali również przeszkoleni przez druhów lokalnej jednostki z udzielania pierwszej pomocy, a także zaprezentowano im sprzęt i wyposażenie jednostki w Goręczynie – relacjonuje Karolina Szmołda z UG Somonino.

Nad/opr.red

Fot. Nadesłane UG Somonino.
Fot. Nadesłane UG Somonino.
Fot. Nadesłane UG Somonino.

Komentarze