Gmina Stara Kiszewa Inwestycje Powiat kościerski

Gmina Stara Kiszewa. Modernizacja budynku Urzędu Gminy Estetyka na miarę XXI wieku

Trwa remont budynku Urzędu Gminy. Po 12 latach od ostatniej modernizacji uznano, że czas najwyższy przystosować estetykę obiektu do obecnej rzeczywistości. W ubiegłym roku remont odbywał się wewnątrz, teraz trwa na zewnątrz.

Inwestycja realizowana jest w całości z funduszy gminnych i obejmuje odnowienie elewacji zewnętrznej. Cechą charakterystyczną elewacji już widocznej od strony drogi wojewódzkiej, są wspólne elementy architektoniczne z innymi budynkami użyteczności publicznej w gminie. Elementem wspólnym są przepiękne kasetony elewacyjne w kolorze soczystej czerwieni, które już pokryły ścianę budynku gminy. Takie same zastosowano w hali sportowej, gdzie mieści się także siedziba GOKSiR-u. Ponadto dobrym i mającym symboliczne znaczenie rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianie budynku gminy dużego zegara, takiego jakie umieszcza się na ratuszach, będących ongiś w większości siedzibami władz miejskich czy gminnych.

Większa kultura estetyki elewacyjnej

Oprócz niezwykle estetycznej elewacji pokrytej nowoczesnymi, trwałymi i wytrzymałymi panelami kasetowymi, budynek gminy zyskał także nowe, ładnie zaprojektowane wejście główne do budynku. Budynek który został dobudowany do gmachu gminy, w którym mieści się biblioteka i GOPS, także zyskał nową, estetyczną elewację, z elementami nawiązującymi do nowoczesnego designu budowlanego. Jak informował nas jeszcze w lipcu wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick, koszt inwestycji wynosić ma ponad 200 tys. zł. Gmina stara się wykonywać takie prace systemem gospodarczym i etapami, gdyż jest to rozwiązanie tańsze. Nie jest także pewne, czy całość inwestycji uda ukończyć w tym roku. Być może trzeba będzie wprowadzić kolejny etap realizacji z finałowym zwieńczeniem zadania w roku przyszłym.

BM

Komentarze