Gmina Dziemiany Konkursy Kultura Wokół nas

Gminy Dziemiany. Turniej Baśki o Puchar Wójta. Wybrano VII Mistrza Pomorza

16 kwietnia w Ośrodku Kultury w Dziemianach został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki o Puchar Wójta Dziemian. Jego organizatorem była gmina przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dziemianach.

Turniej otworzył wójt Leszek Pobłocki, życząc wszystkim jak najlepszych wyników w turnieju. Konkurs rozegrano według obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport z Asem Trefl 5×32 rozdania w kategoriach: drużynowej i open. W turnieju wzięło udział 140 graczy z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii

W kategorii open pierwsze miejsce zajął Kazimierz Narloch, reprezentujący drużynę Borowiak Czersk, zdobywając 28 pkt. Na drugiej lokacie sklasyfikowano Michała Burskiego z drużyny Skowronki Kinice, który zdobył 26 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Ireneusz Partyka z klubu Sami Swoi. Kolejne miejsce zajęli, odpowiednio: Eugeniusz Borchardt – Dziemiany, Stanisław Gierszewski – Gochy Lipnica, Dariusz Skóra – Kłos Werblinia, Zdzisław Czarnowski – Skowronki Kinice, Andrzej Klimkowski – Pianka Gdynia, Tadeusz Karnowski – Asy Chojnice, Bernadeta Banowska – Orły Rumia.

Wśród pań turniej zdominowała Bernadeta Banowska z Orły Rumia. Drugą lokatę zajęła Ewa Kołaszewska z teamu Impas Sztum, zaś trzecie Halina Tandecka z klubu Sami Swoi.

Drużynowo najlepiej wypadała drużyna Skowronki Kinice. Na kolejnym miejscu znalazł się team Pianka Gdynia, zaś na trzecim Chojny Chojnice. Za podium sklasyfikowano Orły Rumia, Sami Swoi i Miasteczko-Grudziądz.

Po rozegraniu pięciu rund i podliczeniu wyników wójt wraz z dyrektorem OK Dariuszem Turzyńskim wręczyli najlepszym zawodnikom pamiątkowe puchary, medale i nagrody.