Gmina Kartuzy Wywiady

Region. Wybory Miss Województwa Pomorskiego. Agata Plichta z koroną Miss Gdańska

16 kwietnia w Rumi odbyła się Gala Finałowa Miss Nastolatek i Miss Województwa Pomorskiego 2023. Wśród jej uczestników znalazła się również rodowita Kaszubka z Mezowa – Agata Plichta. Tak zachwyciła swoją urodą jury i publiczność, że choć to był jej pierwszy start, to zdobyła tytuł Miss Gdańska. Gratulujemy korony.

Wybory Miss Województwa Pomorskiego to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w regionie. Wydarzenie to cieszy się renomą i uznaniem szeroko rozumianego świata modelingu. Wybory te pełnią funkcję pełnoprawnych eliminacji do najbardziej prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Piękna Polska Miss. Są też promocją województwa pomorskiego. Dla wielu dziewcząt są szansą na zrealizowanie swoich ambicji, życiowych planów, a także bardzo często początkiem kariery w świecie modelingu. 

Najpiękniejsze miss…

Gala Finałowa tegorocznego konkursu Miss Nastolatek i Miss Województwa Pomorskiego odbyła się w Hotelu SPA Faltom. Poprowadził ją konferansjer i DJ Wacław Tomalak. Jury konkursu tradycyjnie przyznało aż kilkanaście różnych tytułów. Ten najważniejszy tytuł i koronę najpiękniejszej mieszkanki Pomorza w 2023 roku zdobyła 28-letna Monika Hirsz z Gdańska. Miss Studentek Woj. Pomorskiego 2023 decyzją jury została 22-letnia Klaudia Sycha z miejscowości Damnica.

Natomiast mieszkanka powiatu kartuskiego – Mezowa w gminie Kartuzy – Agata Plichta zdobyła tytuł i koronę Miss Gdańska.

D. Tryzna

Z Agatą Plichtą, Miss Gdańska 2023 rozmawiał Dariusz Tryzna, redaktor naczelny.

Czy wcześniej brałaś udział w tego typu konkursach?

Witam serdecznie wszystkich czytelników Kuriera Kaszubskiego. Bardzo dziękuje za składane gratulacje i zaproszenie mnie do wywiadu.

Odpowiadając na pytanie – nie, nie brałam wcześniej udziału w tego typu konkursach. To jest moje pierwsze doświadczenie związane z konkursami piękności. Akceptacja siebie i wiara we własne możliwości była ważnym krokiem do tego, aby zgłosić się do konkursu. Teraz, po zdobyciu tytułu Miss Gdańska, czuję się gotowa na kolejne wyzwania.

Jak decyzję o starcie przyjęli najbliżsi? Jak kibicowali w zmaganiach?

Moja rodzina i najbliżsi przyjęli moją decyzję o udziale w konkursie bardzo pozytywnie. Byli dla mnie bardzo wspierający i kibicowali mi w moich zmaganiach co mnie bardzo motywowało. Szczególnie chciałabym podziękować moim rodzicom za przekazane geny. Jestem pewna, że mój Tato, który opiekuję się mną z góry, jest ze mnie teraz bardzo dumny. Mojej Mamie i Ojczymowi dziękuje za to, że zawsze mogę na nich liczyć. Wiem, że bez nich nie byłabym tu gdzie jestem teraz. Koleżankom Agacie i Bogusi za to, że specjalnie przyjechały na galę finałową, odbywającą się w Gdyni, mojej siostrze Alinie, która zadbała o mój przepiękny makijaż w tym ważnym dla mnie dniu oraz mojemu chłopakowi Nikodemowi i jego wspaniałej mamie Sylwii za ogromne wsparcie emocjonalne, oraz cenne rady.

Jaka była atmosfera konkursu? Czy widać było współzawodnictwo?

Atmosfera konkursu była przyjazna, choć także konkurencyjna. Widać było pewne współzawodnictwo między uczestniczkami. Wszystkie byłyśmy bardzo zestresowane, ponieważ wyjście przed publiczność w moim przypadku po raz pierwszy było bardzo stresujące. Pomimo tego, była to dla mnie niezapomniana, choć emocjonalnie intensywna przygoda!

Co teraz przed Tobą?

Jako zdobywczyni tytułu Miss Gdańska 2023 czuję, że nabieram wiatru w skrzydła. Teraz planuję rozwijać się w modelingu, ze szczególnym naciskiem na promowanie piękna, macierzyństwa oraz wzmocnienie roli kobiet. Jako rodowita Kaszubka, chciałabym wspierać rozwój mojego ukochanego regionu, czyli Kaszub i nie pozwolić, aby jego piękno poszło w zapomnienie u młodego pokolenia. Mam również marzenie, które chciałabym spełnić, a mianowicie zakup kampera i podróżowanie po świecie, aby czerpać nowe inspiracje i odkrywać nowe miejsca. Będę aktywna na swoich social mediach, gdzie będę dzielić się swoimi dalszymi krokami oraz promować piękno Kaszub. Serdecznie zapraszam do obserwowania mojego profili na social mediach!

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze