Gmina Nowa Karczma Inwestycje

Grabowo Kościerski. Inwestycja oświatowa zakończona. Dobudowane skrzydło szkoły prezentuje się okazale

W Zespole Szkół w Grabowie Kościerskim zakończono prace związane z budową nowoczesnego obiektu przeznaczonego dla przedszkola, oddziału Gminnej Biblioteki Publicznej oraz zaplecza sali sportowej. To jedna z większych inwestycji oświatowych, które gmina Nowa Karczma realizowała na przestrzeni ostatnich lat.

Inwestycję realizowała firma „Janusz” z Zielonej Wsi. Weszła na plac budowy wczesną wiosną 2021 roku. W związku z tym, że szkoła była zamknięta dla uczniów z powodu pandemii, można było tak przeorganizować prace, aby inwestycja potoczyła się szybciej. Zaczęto od wyburzenia pawilonu, na miejscu którego miało stanąć nowe skrzydło. Od momentu rozbiórki w zaledwie kilka miesięcy powstała pełna konstrukcja ścian i dach nowego obiektu. Do końca 2021 roku wykonano instalacje, montaż stolarki okiennej i zakończono prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Co daje szkole nowe skrzydło?

Nowy budynek ma powierzchnię ponad 1000 m2. Obiekt posiada w środku sale przedszkolne i zaplecze sali gimnastycznej. Ponadto w nowej placówce znalazły się pomieszczenia sanitarne zlokalizowane na parterze oraz biblioteka znajdująca się na piętrze. Wykonawca zobowiązany był wykonać instalacje sanitarne i elektryczne. Na sam koniec pozostało wykonanie systemu alarmowego i monitoringu wizyjnego, sieci telekomunikacyjnej i komputerowej. 

Finansowanie inwestycji

Całkowity koszt zadania to nieco ponad 5 mln zł. Jego finansowanie było złożone. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 mln zł oraz z PFRON w wysokości nieco ponad 1,7 mln zł.

W tej chwili gmina przymierza się do kolejnego etapu inwestycji, w ramach którego nastąpi wyposażenie wnętrza wybudowanego obiektu.  Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze