Konkursy Powiat kartuski Szkolnictwo Wokół nas

Kartuzy. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Mała Szkoła z Szopy ponownie triumfuje na powiatowych eliminacjach

24 kwietnia, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyły się zmagania powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wydarzenie zgromadziło uczniów z szkół z sześciu gmin powiatu kartuskiego, którzy rywalizowali w różnorodnych konkurencjach, mających na celu podniesienie świadomości i umiejętności związanych z bezpieczeństwem na drodze.

Turniej składał się z dwóch kategorii, gdzie uczniowie mieli szansę wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi. W pierwszej części, młodzi adepci ruchu drogowego musieli zmierzyć się z testem obejmującym wiedzę o bezpieczeństwie oraz testem ze znajomości ruchu drogowego, w tym przejazdem przez skrzyżowania. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję udowodnić swoje umiejętności w praktycznych sytuacjach, takich jak udzielanie pierwszej pomocy czy pokonywanie toru przeszkód oraz wyznaczonej trasy na miasteczku ruchu drogowego.

Uczniowie z Szopy znów nie zawiedli

Niezwykłym sukcesem tego dnia mogą pochwalić się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Mała Szkoła” w Szopie. Reprezentanci tejże placówki nie tylko okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając pierwsze miejsce w obu kategoriach, lecz także zgarnęli obie nagrody indywidualne. Ich imponujące osiągnięcia to rezultat ciężkiej pracy i zaangażowania zarówno uczniów, jak i ich opiekunów. Co warte zauważenia, reprezentanci tej szkoły w corocznych eliminacjach zdobywają najwyższe miejsce w powiecie, województwie, a nawet w kraju.

Najbardziej wyróżniającymi się uczestnikami turnieju zostali Krzysztof Reuter z grupy I oraz Daria Neubauer z grupy II. Ich doskonała znajomość przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach na drodze zasłużyły na uznanie i podziw.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym nie tylko przyniosły emocjonującą rywalizację, lecz przede wszystkim stanowiły ważny krok w edukacji młodych ludzi na temat bezpieczeństwa na drodze. Sukces Małej Szkoły z Szopy niech będzie inspiracją dla innych szkół, aby kontynuować tę cenną inicjatywę.

Nad/opr.red

Wyniki:

Kategoria: Grupa I

Zespół Szkolno-Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie

Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

Szkoła Podstawowa w Chmielnie

Szkoła Podstawowa w Wilanowie

Szkoła Podstawowa w Tuchomiu

Kategoria: Grupa II

Zespół Szkolno-Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie

Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie

Szkoła Podstawowa w Przyjaźni

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

Szkoła Podstawowa w Chmielnie

Szkoła Podstawowa w Szarłacie

Komentarze