Wokół nas

Nowa Karczma. Spartakiada Seniorów

Stary Barkoczyn zwycięża Puchar Wójta Gminy

26 czerwca odbyła się kolejna, już piąta Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma. Zmierzyło się ze sobą pięć kół z terenu powiatu kościerskiego – była to przede wszystkim rywalizacja, ale i dobra zabawa.

Tradycyjnie seniorzy rozpoczęli Spartakiadę mszą świętą w kościele p.w. św. Antoniego z Padwy w Nowej Karczmie. Następnie seniorzy z gminy Nowa Karczma ze Starego Barkoczyna, Nowego Barkoczyna oraz z zaprzyjaźnionych kół z Wielkiego Klincza, Kościerzyny i Skorzewa, przemaszerowali w barwnym korowodzie ze sztandarem i z kaszubską kapelą do gminnej hali sportowej. Tam w imieniu wójta Andrzeja Pollaka powitał ich Przewodniczący Rady Gminy Nowa Karczma, Marek Wołoszyk. Głos zabrał również współorganizator wydarzenia, Edward Tocha, Przewodniczący Koła z Nowego Barkoczyna.

– Niech sportowy duch towarzyszy naszym zmaganiom – zakończył zwracając się do wszystkich.

Czuwali nad przebiegiem turnieju

Gospodarzem spotkania była również dyrektor GOKSiRu Aleksandra Peplińska.  W rolę pomocników, trenerów i sędziów wcielili się Grzegorz Tuchlin i Bartek Kowalewski – na co dzień nauczyciele wychowania fizycznego. Do Nowej Karczmy drużyny przyjechały z własnymi kibicami. Doping był gorący. Były nawet transparenty.

Zacięta rywalizacja

Tym razem seniorzy zmierzyli się w sześciu konkurencjach, do których zaliczał się rzut do tarczy, unihokej, taśma, rzuty do bramki i tor przeszkód. Szczególnych umiejętności gry zespołowej wymagała konkurencja „podaj dalej”. Wszystkie one wywołały wiele śmiechu na twarzach zawodników. Przez cały czas na boisku panowała ciepła atmosfera, połączona z duchem walki i zasadą fair play.

Zwycięża Stary Barkoczyn

Po podsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej punktów zdobyła drużyna ze Starego Barkoczyna stanowczo dystansując rywali. Na drugim miejscu znalazło się koło seniorów ze Skorzewa, wyprzedzając zaledwie o punkt Koło z Wielkiego Klincza. Na czwartym miejscu uplasowali się seniorzy z Kościerzyny. Natomiast gospodarze, niezwykle uprzejmi dla swoich gości, dając im duże pole do popisu,  zajęli piąte miejsce. Spartakiada ma to do siebie, że nie ma w niej przegranych, liczy się przede wszystkim chęć rywalizacji i mierzenia się z własnymi barierami. Seniorzy pokazują, że mimo podeszłego wieku wciąż chcą angażować się w życie towarzyskie i są aktywni sportowo. Z tego powodu wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami, nagrodami i pamiątkowymi dyplomami.

Kontynuacja wspólnej zabawy

Na gratulacjach jednak nie zakończyło się spotkanie seniorów. Przenieśli się do „Zajazdu nad Stawem” w Grabówku, gdzie czekał na nich poczęstunek. Była to okazja to komentowania spartakiady, nawiązywania i odnawiania starych kontaktów. Było też miejsce na dalszą aktywność – seniorzy przy muzyce ruszyli na parkiet.

S.SZ

Komentarze