Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. I Runda Klubowego Pucharu Polski. Kilkanaście medali dla KS Aqua Sport

Największe zawody w historii na kościerskiej pływalni odbyły się w dniach 11-12 marca. Do zawodów zgłoszonych zostało 240 zawodników w 5 kategoriach wiekowych. Reprezentowali oni 13 klubów. Wśród nich wodniacy z KS Aqua Sport.

Otwarcia zawodów dokonał burmistrz Kościerzyny Michał Majewski, a na obiekcie zawodników przywitał prezes Aqua Centrum Michał Kupc. Najwięcej zawodników wystartowało w barwach KS Aqua Sport – 37, z czego aż 16 debiutantów z nowej grupy treningowej utworzonej od tego roku.

Medale dla KS Aqua Sport

W kategorii 16-17 lat Daria Freda zdobyła złoto, a Klaudia Bida brąz. W kategorii C Anna Szybalska wygrała złoto oraz brąz, a Anna Tarnowska brązowy krążek. Również w tej kategorii srebro wywalczył Filip Komar, a brąz zdobyła Marcelina Bławat. W kategorii 12-13 lat Marta Ostrowska wywalczyła złoto i srebro. Dominika Peek zyskała pierwsze i drugie miejsce, natomiast Nina Kucharska trzecie. W kategorii do 11 lat Kaja Lellek wywalczyła złoto i srebro, Konstanty Tarnowski zdobył srebro na, a Dominik Męczykowski brąz.

Do tego wielki sukces, bo drugie miejsce, osiągnęła sztafeta junior w składzie: Jakub Gronczewski, Konstanty Tarnowski, Marta Ostrowska i Dominika Peek, gdzie debiutował zaledwie 10-letni Jakub Gronczewski.

– KS Aqua Sport wystartuje w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia. Ponadto 18 marca rozpoczyna rywalizację w ratownictwie wodnym w Warszawie, gdzie odbędą się zawody GP Polski – podkreśla trener Michał Zarach.

KS Aqua Sport bardzo dziękuje wszystkim samorządom za wsparcie okazane przy organizacji zawodów w 2022 roku (Miasto Kościerzyna, Powiat Kościerski i Gmina Kościerzyna) i cieszy się, że również w 2023 roku może liczyć na pomoc tych samorządów w organizacji najważniejszych imprez w kraju. Nieoceniona jest także pomoc sponsorów: Kruszywa Polski, Hoch i Repiński Transport.

Zapraszamy dzieci do treningów w nowej grupie treningowej u trenera Michała Zaracha Tel. 606948660